PiS idzie za ciosem. Patryk Jaki powalczy o nowe stanowisko

Patryk Jaki Otopress
Patryk Jaki

Porażka w boju o Warszawę bolała. Ale Patryk Jaki nie jest typem człowieka, który przysiądzie, by popłakać. Prawo i Sprawiedliwość po – jak by nie patrzeć – udanych wyborach samorządowych, idzie za ciosem. Co dalej z Patrykiem Jakim? Wybory prezydenckie? Eurowybory? A może coś jeszcze innego?

Prezydentura? Eurowybory? Cała Polska myśli o przyszłości Jakiego

Choć w tęczowo-liberalnej stolicy Patryk Jaki poległ, to jego koledzy doskonale wiedzą, jak wartościową politycznie jest postacią. I jak wielu Polaków uwielbia go za całokształt. Dlatego PiS nie „schowa” młodego polityka po wyborczym niepowodzeniu. Już w powyborczy poniedziałek mnożyły się teorie na temat przyszłości Patryka Jakiego.

Przed PiS-em kolejne wyzwania. Partia rządząca musi mieć się na baczności, bo PO coraz częściej depcze jej po piętach na wielu frontach. Żeby utrzymać fason, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego potrzebuje właśnie takich ludzi jak Patryk Jaki.

O co tym razem Prawo i Sprawiedliwość powalczy z pomocą charyzmatycznego polityka z Opola? Wszystko wskazuje na to, że o imponującą reprezentację w Brukseli. Eurowybory już w maju przyszłego roku. Co chce ugrać Jarosław Kaczyński?

  1. Polski ksiądz twierdzi, że to z tego powodu PiS przegrało w dużych miastach. Przedstawił swoją teorię

Patryk Jaki po wyborach. Co dalej?

Jaki zdradził dziś swoje polityczne plany. – Jestem otwarty na różne możliwości, ale na razie mam dużo swojej pracy w ministerstwie – powiedział na antenie Polsat News. Były kandydat ZP na prezydenta stolicy nie wykluczył możliwości szefowania NIK. Powiedział też, że bierze pod uwagę możliwość kandydowania do Parlamentu Europejskiego.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że polityk Solidarnej Polski obierze kierunek Bruksela. Wiceminister sprawiedliwości jest jedną z osób, które najodważniej odpierają ataku brukselskich urzędników. Zapewne Jarosław Kaczyński chciałby, by Jaki stworzył duet nie do zdarcia z posłem Dominikiem Tarczyńskim.

ZOBACZ:
Polska w szoku. Wstrząsające dowody ws. Kosteckiego zostały ujawnione!

W kręgach PiS mówi się, że lider partii rządzącej na stanowisko szefa Najwyższej Izby Kontroli jednak desygnuje kogoś z większym politycznym doświadczeniem. Jaki za to ma piąć się w górę europarlamentarnej hierarchii. I bez sondażów wiadomo, że mandat dla znanego polityka Solidarnej Polski jest praktycznie pewny.

Wyborcy PiS widzieliby Patryka Jakiego także w roli tego, który wybije marzenia o prezydenturze z głowy Donalda Tuska. Jednak wszystko wskazuje na to, że z ramienia PiS w 2020 r. po raz drugi wystartuje Andrzej Duda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here