Bronisław Komorowski nie weźmie udział w obchodach 100-lecia niepodległości?! Ostra wypowiedź!

Fot. Flickr/Drabik Pany

Bronisław Komorowski był gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia ZET. Były prezydent komentował swój możliwy udział w obchodach 100-lecia niepodległości.

Bronisław Komorowski przyznał, że najprawdopodobniej otrzymał zaproszenie na obchody 100-lecia niepodległości. Dodał jednocześnie, że ma spory problem z uczestnictwem w uroczystościach.

„Pewnie dostałem zaproszenie na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, bo co roku były przekazywane, ale mam problem z uczestnictwem. I to bardzo poważny” – oświadczył Bronisław Komorowski.

Były prezydent przyznaje, że w jego opinii nie ma sensu wybierać się na to wydarzenie, jeżeli będzie się obrzucanym wyzwiskami.

„Nie bardzo mam na to ochotę (by pójść – przyp. red.). Iść po to, żeby słuchać inwektyw, albo udawać, że nie słyszało się wcześniejszych inwektyw pod swoim adresem…” – mówi.

Bronisław Komorowski: dlaczego mamy mówić, że deszcz pada?

„To nie jest tak, że wczoraj były zdradzieckie mordy i drugi sort a teraz staniemy 11 listopada koło siebie a jutro znowu będziemy opluwani” – mówi były prezydent nawiązując do słów Jarosława Kaczyńskiego.

„Dlaczego jedni mogą obrażać, opluwać, wymyślać od zdradzieckich mord, a my mamy mówić, że deszcz pada?” – pyta retorycznie.

„Duda nie spieszył się z zaproszeniami”

Bronisław Komorowski twierdzi, że prezydent Andrzej Duda nie spieszył się z zaproszeniami na oficjalne obchody 100-lecia niepodległości, więc teraz poczeka na odpowiedź. Komorowski nie ujawnił tym samym, czy pojawi się na uroczystościach.

„Pan prezydent Duda nie spieszył się z zaproszeniami na obchody, to niech się nie spieszy czekając na odpowiedź” – oświadczył były prezydent.

Komorowski przyznał, że „na pewno będzie szukał jakiegoś sposobu, by pokazać, że w tej sprawie można przekroczyć pewne bariery”. Zasugerował, że być może będzie to jego obecność na Mszy Świętej dedykowanej naszej Ojczyźnie.

ZOBACZ:
Bursztynowa Komnata nadal poszukiwana. Znamy nowe tropy!

„Na pewno będę szukał jakiegoś sposobu na zaznaczenie, że w tej sprawie można przekroczyć pewne bariery. Np. takim miejscem może być msza za ojczyznę” – powiedział były prezydent.

Komorowski nie weźmie udziału w obchodach 100-lecia niepodległości?

Ze słów Bronisława Komorowskiego nie wynika, iż weźmie on udział w obchodach 100-lecia niepodległości. Były prezydent był bowiem bardzo enigmatyczny w swoich wypowiedziach. O sprawie będziemy informować państwa na bieżąco.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here