Gigantyczna tragedia pod stadionem Leicester City. W katastrofie helikoptera zginął właściciel klubu! [FOTO]


Do gigantycznej tragedii doszło pod stadionem występującego w angielskiej Premier League zespołu Leicester City. Przed obiektem rozbił się helikopter. Na jego pokładzie znajdował się w tym czasie właściciel klubu, Vichai Srivaddhanaprabha.

O gigantycznej tragedii, do której doszło pod stadionem Leicester City poinformowała brytyjska telewizja BBC. Jej dziennikarze relacjonują, że do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20:30.

Stacja, powołując się na naocznych świadków tragedii, informuje, iż jeden z nich widział, jak zaraz po zdarzeniu ze stadionu wybiegł zawodnik Leicester City, Kasper Schmeichel. Bramkarz „Lisów” nie mógł uwierzyć w to, co właśnie widzimy.

Świadek dodaje też, że wokół miejsca, w którym doszło do tragedii widział „ludzi we łzach”.

Tragedia pod stadionem Leicester City

Zaraz po zdarzeniu, do którego doszło pod stadionem występującego w Premier League klubu oficjalny komunikat wydała lokalna straż pożarna. Opisano je jako „poważne i tragiczne w skutkach”.

„Proszę nie spekulować na temat przyczyny katastrofy lub tego, kto może być w nią zaangażowany. Pomyślcie o rodzinach, przyjaciołach, Leicester City i fanach” – napisał na Twitterze komendant straży pożarnej Leicestershire Andrew Brodie.

Na pokładzie właściciel klubu

Chwilę po tragedii w mediach natychmiast zaczęły się spekulacje dotyczące tego, kto znajdował się na pokładzie helikoptera. Z każdą minutą pojawiały się nowe informacje w całej sprawie. Wreszcie telewizja BBC poinformowała o najgorszym. Dziennikarze stacji podali bowiem, że na pokładzie helikoptera rozbitego pod stadionem Leicester City znajdował się właściciel klubu, Vichai Srivaddhanaprabha.

Po komunikacie wydanym przez BBC swoje informacje przekazali dziennikarze stacji Sky Sports. Ci podali z kolei, iż wbrew wcześniejszym doniesieniom na pokładzie helikoptera nie znajdowali się wiceprezes Leicester City i syn właściciela Aiyawatt Srivaddhanaprabha oraz dyrektor ds. piłkarskich Jona Rudkin.

Kibice w szoku

Do tragedii pod stadionem Leicester City doszło godzinę po zakończeniu meczu, w którym „Lisy” mierzyłem się z londyńskim West Hamem (1-1). Po ogłoszeniu informacji o katastrofie śmigłowca kibice byli zszokowani. Wielu z nich nie mogło uwierzyć w to, co się stało. W sieci niemal od razu zaroiło się od komentarzy z kondolencjami dla rodziny właściciela klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here