W tym roku wolne może być w Wigilię, która wypada w poniedziałek! Pojawił się ciekawy pomysł

0
Fot. Wikimedia/Przykuta

Roman Gietych, prawnik oraz były lider partii Liga Polskich Rodzin, zasugerował, by zamiast 12 listopada dniem wolnym ogłosił 24 grudnia. Wigilia w tym roku wypada bowiem w poniedziałek.

Roma Giertych odniósł się do propozycji posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcą, aby wolnym dniem był 12 listopada. Wszystko ze względu na fakt, iż Święto Niepodległości, 11 listopada, wypada w niedzielę.

Adwokat zasugerował, by zamiast 12 listopada wolne zrobić 24 grudnia, czyli w Wigilię, która w tym roku wypada w poniedziałek.

„Czy zamiast wolnego 12.11 Sejm mógłby z okazji 100 lat ustanowić wolną Wigilię 24.12, która w tym roku wypada w poniedziałek pomiędzy weekendem a świętami? Koszt dla gospodarki żaden. Może byłby to jakiś kompromis?” – napisał na swoim koncie w serwisie Twitter były minister edukacji narodowej.

Roman Giertych proponuje wolny 24 grudnia. Co na to internauci?

Wpis, który w serwisie Twitter zamieścił Roman Giertych, był ochoczo komentowany przez internautów. Większość z nich poparła pomysł byłego wicepremiera w rządzie PiS-LPR-Samoobrona.

Wolny 12 listopada

W ubiegły poniedziałek posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanawia ona, iż dzień 12 listopada 2018 roku ma być ogłoszony wolnym od pracy.

„Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej” – czytamy w uzasadnieniu aktu prawnego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here