W tym roku wolne może być w Wigilię, która wypada w poniedziałek! Pojawił się ciekawy pomysł

Fot. Wikimedia/Przykuta

Roman Gietych, prawnik oraz były lider partii Liga Polskich Rodzin, zasugerował, by zamiast 12 listopada dniem wolnym ogłosił 24 grudnia. Wigilia w tym roku wypada bowiem w poniedziałek.

Roma Giertych odniósł się do propozycji posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcą, aby wolnym dniem był 12 listopada. Wszystko ze względu na fakt, iż Święto Niepodległości, 11 listopada, wypada w niedzielę.

Adwokat zasugerował, by zamiast 12 listopada wolne zrobić 24 grudnia, czyli w Wigilię, która w tym roku wypada w poniedziałek.

„Czy zamiast wolnego 12.11 Sejm mógłby z okazji 100 lat ustanowić wolną Wigilię 24.12, która w tym roku wypada w poniedziałek pomiędzy weekendem a świętami? Koszt dla gospodarki żaden. Może byłby to jakiś kompromis?” – napisał na swoim koncie w serwisie Twitter były minister edukacji narodowej.

Roman Giertych proponuje wolny 24 grudnia. Co na to internauci?

Wpis, który w serwisie Twitter zamieścił Roman Giertych, był ochoczo komentowany przez internautów. Większość z nich poparła pomysł byłego wicepremiera w rządzie PiS-LPR-Samoobrona.

Wolny 12 listopada

W ubiegły poniedziałek posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanawia ona, iż dzień 12 listopada 2018 roku ma być ogłoszony wolnym od pracy.

ZOBACZ:
Grzegorz Schetyna o związkach LGBT. Oto plan Platformy

„Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej” – czytamy w uzasadnieniu aktu prawnego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here