Zawalił się sufit w Galerii Rzeszów! Są ranni, ewakuowano cały budynek!

Fot. Twitter

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Galerii Rzeszów. W sklepie „Szachownica” zawalił się sufit. Są ranni, zarządzono ewakuację całego budynku.

Do zdarzenia doszło w niedzielne południe. W sklepie odzieżowym „Szachownica” zawalił się sufit. Najgorsze jest to, że w jego wnętrzu przebywali wówczas klienci.

Zgodnie z tym, co podają lokalne media, siedem osób zostało rannych. Na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

„W tym czasie w sklepie przebywało około 50 osób. Siedem z nich zostało rannych, z czego sześć wymaga hospitalizacji. Wszystkie te osoby są przytomne, nie ma zagrożenia życia” – informuje Marcin Betleja z Komendy Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Chwile grozy w Galerii Rzeszów. Zawalił się sufit

Administratorzy budynku natychmiast podjęli decyzję o ewakuowaniu całego budynku. Wszystkie osoby, które akurat znajdowały się wewnątrz Galerii Rzeszów pospiesznie ją opuściły.

Co ciekawe, czynna pozostała jedynie część hotelowa. Pomimo tego, iż w Galerii Rzeszów doszło do zawalenia sufitu w jednym ze sklepów, tam specjaliści nie stwierdzili zagrożenia.

Na miejsce praktycznie kilka chwil od zdarzenia przybyły oddział strażackie. Strażacy szukali pod elementami zawalonej konstrukcji osób, które mogły zostać uwięzione. Na szczęście nie odnaleziono nikogo. Po godzinie 14:00 strażacy zakończyli czynności.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną zawalenia się podwieszanego sufitu w sklepie „Szachownica”. O zdarzeniu został już poinformowany nadzór budowlany.

Ranni przewiezieni do szpitala

RMF FM podaje, że rannych, którzy odnieśli obrażenia, przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Życiu poszkodowanych nic nie grozi. Zdecydowano, że kilkoro poszkodowanych klientów sklepu trafi na badania do szpitala” – czytamy na stronie internetowej rozgłośni radiowej.

ZOBACZ:
Tak Roksana Węgiel wygląda naprawdę. Wyciekło rzadkie zdjęcie

Komentarze

W sieci natychmiast zaroiło się od komentarzy dotyczących całego zdarzenia. Internauci są przerażeni tym, co wydarzyło się w Galerii Rzeszów.

„O k**a w Galerii Rzeszów zawalił się sufit. Miałam tam być dzisiaj około południa że znajomymi. Nie pojechałam. Pojechaliśmy na weekend do rodziny” – napisała jedna z internautek.

„Ciekawe jak się to przełoży w Galerii Rzeszów na przyszłą frekwencje potencjalnych klientów, a co za tym idzie obroty ze sprzedaży. Ludzie dwa razy zastanowią się, czy warto podejmować ryzyko” – pisze inny użytkownik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here