To koniec Kukiz’15?! „Musimy to zrobić. Czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie”

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15, był gościem Roberta Mazurka na antenie rozgłośni RMF FM. Polityk zabrał głos ws. swojej przyszłości w ruchu. Pytany był również o to, czy zamierza założyć własną partię. Jego odpowiedź może zaskakiwać. 

Podczas rozmowy Marek Jakubiak komentował m.in. skandaliczne wpisy Pawła Kukiza publikowane przez niego w piątkową noc. Lider Kukiz’15 był oburzony faktem, iż jego klub opuścił poseł Jakub Kulesza, który przeniósł się do partii Wolność. Obraził więc Jakubiaka, który chwilę wcześniej podziękował Kuleszy za współpracę.

W niedzielny poranek Paweł Kukiz przeprosił za swoje zachowanie, a Marek Jakubiak przyznał, że nie żywi do lidera ruchu urazy. W rozmowie z RMF FM potwierdził te słowa.

„Rozumiem, że to nie Paweł pisał, tylko piątek pisał” – powiedział.

Poseł dodał, że do tej pory pozostawał z Pawłem Kukizem w dobrych relacjach, ale mimo to po twitterowej aferze jeszcze z nim nie rozmawiał. Ujawnił jednak, że na co dzień rozmawia z nim dosyć często.

„Często rozmawiamy, to są dziwne rozmowy, takie szybkie rozmowy (…) nie spodziewam się tutaj jakiejś miłości, bo przecież nie dla miłości przyszedłem do polityki a dla obowiązku” – powiedział.

Marek Jakubiak założy nową partię? To może być koniec Kukiz’15

Marek Jakubiak podczas rozmowy na antenie RMF FM pytany był m.in. o to, czy zamierza opuścić Kukiz’15. Poseł przyznał, że na ten moment jest to ostatnia rzecz, o której myśli. Dodał jednak, że uważa, iż jego zdaniem ruch powołany do życia przez Pawła Kukiza powinien przekształcić się w partię.

„Uważam, że trwanie w formie stowarzyszenia może być, ale jako pierwszy stopień do organizacji politycznej. Podchodzę do tego bardzo pragmatycznie. Jako jedyny w zasadzie dzisiaj w stowarzyszeniu Kukiz’15 mówię, że partia jest organizmem prawnym do prowadzenia polityki ogólnopolskiej. Jesteśmy ugrupowaniem ogólnopolitycznym. My po prostu nie możemy biec za pociągiem, bo my nigdy pociągu nie dogonimy” – oświadczył poseł.

ZOBACZ:
Kinga Duda w Białym Domu. Wszyscy mówią o jej kreacji

„My wegetujemy dzisiaj jako ugrupowanie. Musimy zrobić krok do przodu. Czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie. Trzeba założyć partię. Paweł do tej partii nie musi wstępować” – dodał.

Jakubiak chce założyć partię. Co na to Kukiz?

Jak na propozycję Marka Jakubiaka zareaguje Paweł Kukiz? Na ten moment trudno powiedzieć. Wiadomo jedynie, iż lider Kukiz’15 od samego początku swojej politycznej aktywności był przeciwnikiem zakładania partii politycznej. Kukiz wielokrotnie podkreślał, że siłą jego ruchu jest to, iż nie jest on formalnie zarejestrowanym politycznym ugrupowaniem.

Sugerując się więc medialnymi wypowiedziami Kukiza należy wnioskować, iż nie poprze on propozycji Marka Jakubiaka, który chce zamienić Kukiz’15 w partię polityczną. Oznacza to, iż poseł byłby zmuszony do powołania całkowicie nowego bytu politycznego na polskiej scenie politycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here