Szokujące wieści. Piraci porwali dziewięciu polskich marynarzy

Fot. Pixabay

Szokujące wieści napływają do polskich mediów. Telewizja TVP Info podaje, że dziewięciu polskich marynarzy zostało porwanych przez piratów. Do dramatycznego zdarzenia doszło u wybrzeży Nigerii. Co się stało na pokładzie statku?

Do dramatycznego zdarzenia doszło na pokładzie statku Pomerania Sky pływającego pod liberyjską banderą. U wybrzeży Nigerii jednostka została zaatakowana przez grupę piratów. Napastnicy wtargnęli na pokład, a następnie uprowadzili część załogi.

Telewizja TVP Info podaje, że piraci porwali dziewięciu polskich marynarzy. Oprócz nich uprowadzono także jednego Ukraińca oraz obywatela Filipin.

„Władze firmy zostały poinformowane natychmiast po ataku. Naszym priorytetem jest doprowadzenie do jak najszybszego uwolnienia jedenastu członków załogi, którzy zostali porwani. Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane” – powiedział RMF FM armator statku.

Telewizja TVP Info podaje, że zanim doszło do porwania, członkowie zdołali nadać radiowy sygnał SOS. Poinformowali również o napaści oraz wtargnięciu piratów na pokład statku.

Piraci porwali polskich marynarzy. Co na to MSZ?

Choć media piszą wprost, iż piraci porwali dziewięciu polskich marynarzy, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o wstrzemięźliwość. Przedstawiciele resortu podają bowiem, że na ten moment nie ma oficjalnych informacji, iż porwanymi są obywatele naszego kraju.

„Informujemy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky. W celu weryfikacji czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy MSZ nawiązało kontakt z armatorem. Niemniej, ze względu na charakter sprawy, resort nie będzie w tej chwili udzielał dalszych informacji” – czytamy w komunikacie przesłanym przez MSZ do redakcji telewizji TVP Info.

Kim są współcześni piraci?

Współcześni piraci, to grupy przestępcze grasujące u wybrzeży. Swoje akcje przeprowadzają najczęściej przy granicach morskich państw afrykańskich. Największą „sławą” cieszą się piraci z Somalii, którzy od kilkudziesięciu lat terroryzują załogi statków pływających do Afryki.

ZOBACZ:
Kinga Duda w Białym Domu. Wszyscy mówią o jej kreacji

Piraci zwykle porywają członków załogi, a następnie liczą na uiszczenie okupu. Zwykle nie robią im krzywdy, liczą się dla nich jedynie materialne korzyści.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here