Marek Jakubiak nie wytrzymał w TVN24. „Po prostu mnie to wkurza!”


Marek Jakubiak, który był gościem niedzielnego programu „Kawa na Ławę” emitowanego na antenie TVN24, nie gryzł się w język. Poseł Kukiz’15 w pewnym momencie nie wytrzymał i powiedział, co myśli na temat propozycji przedstawionej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Gośćmi Konrada Piaseckiego w niedzielnym programie TVN24 „Kawa na Ławę” byli m.in. Michał Wójcik z PiS, Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Jarosław Kalinowski z PSL oraz Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gdy rozmowa zeszła na temat dotyczący dnia wolnego, który decyzją Sejmu zarządzono na 12 listopada, ten ostatni nie wytrzymał.

„Siedziałem przy trybunie sejmowej, słuchałem posła sprawozdawcy, pani Kruk. I nagle ktoś z sali krzyczy: „A przychodnie?” – „A, tu racja, dopiszemy”. Proszę państwa, no naprawdę…” – powiedział poseł drwiąc z pomysłu PiS-u.

„Czy to jest powaga Sejmu? Jakiś radny Prawa i Sprawiedliwości wpada nagle na pomysł, że Piłsudski, kiedyś coś tam powiedział. Teraz rusza nawałnica – 12 listopada dniem wolnym. Świętujemy 11 listopada, a 12 powinien być normalnym dniem pracy!” – oświadczył przedstawiciel Kukiz’15.

Marek Jakubiak: kto zapłaci za to wolne?

Marek Jakubiak zwrócił się do obecnych w studiu polityków związanych z PiS-em. Zapytał ich, kto zapłaci za wolny dzień 12 listopada. Jakubiak wskazał, że na pewno nie będzie to państwo, ale przedsiębiorcy, tacy jak on (Jakubiak od lat działa w branży browarniczej).

„Zaraz, zaraz. Ktoś za to wolne zapłaci. Wy? Nie! Zapłacą ci, którzy dają im pracę! Za ten dzień trzeba będzie zapłacić” – powiedział poseł Kukiz’15.

W tym momencie do rozmowy włączył się prowadzący program, Konrad Piasecki, który zauważył, że Marek Jakubiak, jako przedsiębiorca, wie o czym mówi.

„Dlatego ja to mówię, bo mnie to wkurza po prostu” – powiedział Marek Jakubiak. „Wy sobie wymyślacie, a ja mam problem” – dodał ponadto.

ZOBACZ:
Portret Młodzieńca. Gdzie jest najcenniejszy polski obraz?

Michał Wójcik (PiS): rozmawiałem z przedsiębiorcami, nie mieli przeciwko

Na słowa Marka Jakubiaka zareagował Michał Wójcik, polityk PiS. Zwrócił uwagę, iż rozmawiał z wieloma przedsiębiorcami na temat wolnego dnia 12 listopada. Jego zdaniem nie mieli oni przeciwwskazań wobec tego pomysłu.

Te zapewnienia nie przekonały Jakubiaka. „Tak, rozmawialiście z Orlenu chyba. Ze spółek Skarbu Państwa! My tyramy od rana do nocy, płacimy podatki i proszę nam nie wymyślać… ” – powiedział Marek Jakubiak.

12.11.2018

Rozmawiali z przedsiębiorcami… chyba ze Spółek Skarbu Państwa

Posted by Marek Jakubiak on Monday, 29 October 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here