Ujawniono to po latach. Andrzej Lepper zostawił list napisany 2 lata wcześniej

Andrzej Lepper zostawił list
Andrzej Lepper zostawił list

Śmierć lidera Samoobrony wielu nie daje spokoju do dziś (a minęło już ponad 7 lat). Andrzej Lepper, choć przez niektórych wyśmiewany, dla milionów Polaków był wzorem do naśladowania. Konserwatywnie usposobieni wyborcy uważali go za uczciwego i szczerego polityka. Dziś spopularyzowała się teza, że musiał zginąć przez swoje płomienne przemówienie w Sejmie. Ponadto okazało się, że Lepper zostawił list.

Gdy latem 2011 roku kraj obiegły informacje o rzekomo samobójczej śmierci znanego polityka, wielu już wiedziało, co mogło się stać. Choć biegli wykluczyli udział osób trzecich, to w wielu środowiskach nie mają wątpliwości, że Leppera odwiedził „seryjny samobójca”.

Andrzej Lepper zostawił list

Teza o samobójstwie traci na popularności. Spora część opinii publicznej nie rozważa już, dlaczego Andrzej Lepper popełnił samobójstwo, ale kto i dlaczego go zabił. Gdy w sieci rekordy popularności bije film pt. 8 minut, które zabiło Andrzeja Leppera (wielokrotnie usunięty), na jaw wychodzą nowe fakty.

List, który lider Samoobrony napisał przed śmiercią, upublicznił były poseł Platformy Obywatelskiej – Robert Węgrzyn. Adresatem słów Leppera był Sebastian Karpiniuk, ówczesny przewodniczący komisji ds. nacisków. Chyba mało kto się spodziewał, że po latach światło dzienne ujrzą tak sensacyjne materiały.

„Jestem zszokowany”

Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez CBA, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej – napisał Andrzej Lepper. Okoliczności jego śmierci do dziś pozostają tajemnicze.

Zarzuty, które w swoim liście stawiał polityk tuż przed śmiercią, noszą naprawdę spory ciężar gatunkowy. Lepper zostawił list, w którym oskarża między innymi Jarosława Kaczyńskiego o zawiązanie spisku przeciwko sobie. Andrzej Lepper uważał, że prezes Kaczyński i Zbigniew Ziobro chcieli się go pozbyć z polityki.

Historyczna decyzja. Biedronka zmienia format sklepów

Pragnę udowodnić, że afera gruntowa została wymyślona przez CBA, Kancelarię Premiera Kaczyńskiego i jego osobiście jako prowokacja polityczna wymierzona wyłącznie przeciwko konstytucyjnemu Ministrowi i Wicepremierowi rządu Andrzejowi Lepperowi – czytamy dalej.

Miały to być próby skompromitowania polityka, następnie aresztowania i pozbawienia funkcji publicznych. Natomiast klub Samoobrony rzekomo miał zostać wchłonięty przez Prawo i Sprawiedliwość.