Korespondent TVN zapytał uczniów, ilu z nich ogląda kanały informacyjne. Reakcja wprawiła go w osłupienie

0

Maciej Sokołowski, korespondent telewizji TVN, przeżył spore zaskoczenie podczas swojej wizyty w jednej ze szkół średnich. Dziennikarza w osłupienie wprawiła odpowiedź studentów na zadane przez niego pytanie dotyczące telewizji informacyjnych.

Maciej Sokołowski, korespondent telewizji TVN, został zaproszony do jednej ze szkół średnich, by opowiedzieć o swojej pracy. Dziennikarz przyznaje, że na spotkanie z nim przyszło około 100 uczniów.

Reporter zdradził, że zadał licealistom kilka pytań. Chciał dowiedzieć się m.in., czy oglądają telewizje informacyjne. Odpowiedź młodych ludzi była zaskakująca.

„Byłem dziś w liceum poopowiadać o pracy korespondenta. Na auli ponad stu uczniów. Spytałem ile osób ogląda telewizje informacyjne – jedna ręka w górze” – napisał Maciej Sokołowski.

Korespondent TVN spotkał się z licealistami. Przeżył spore zaskoczenie

Sokołowski przyznał, że na jednym pytaniu się nie skończyło. Kolejne dotyczyło bowiem korzystania z serwisu społecznościowego Twitter, który, w przeciwieństwie do Facebooka, jest kopalnią wiedzy oraz opinii. Do regularnego używania tego medium przyznały się jednak zaledwie trzy osoby.

W jaki sposób młodzież zdobywa informacje?

Komentarze

Wpis Sokołowskiego skomentowali jego koledzy po fachu. Wśród nich m.in. Michał Majewski, były wicenaczelny „Wprost”, oraz Jakub Wiech z portalu defence24.pl.

ZOBACZ:
Greta Thunberg w opałach. Polski polityk zadał niewygodne pytanie

„Fejsbuk? Kryzys. Telewizje informacyjne? A co to jest? Niszowy Twitter? Yt i Insta. I tyle” – napisał ten pierwszy.

„Racja. YT i Insta. I biedavlogi pt. „10 rzeczy, których nie wiedziałeś o…” czy 20-minutowe programy „eksperckie” o wszystkim. To smutna rzeczywistość do której trzeba dostosować rzetelny przekaz. I to jest ogromne wyzwanie dla mediów” – dodał Wiech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here