Ten facet przegiął. Teraz Wassermann zgotuje mu piekło

Małgorzata Wassermann
Małgorzata Wassermann

Małgorzata Wassermann aktualnie skupia się na walce o prezydenturę w Krakowie. Natomiast nie ulega wątpliwości, że z tyłu głowy ma jeszcze jedną, niezwykle istotną dla całego kraju sprawę. Prominentna polityk Prawa i Sprawiedliwości wie, jak wielu Polaków na nią liczy.

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold w ostatnich latach zapracowała sobie na sympatię milionów. Nie tylko wyborcy jej ugrupowania kibicują komisji, której przewodniczy. Charyzmatyczna Wassermann prowadzi przesłuchania w bardzo charakterystyczny i bezpośredni sposób.

Stąd zapewne niemałe poparcie uzyskane w pierwszej turze starcia o fotel prezydenta Krakowa z Jackiem Majchrowskim. Małgorzata Wassermann otrzymała blisko 32 proc. głosów. Jej oponent przekonał nieco ponad 45 proc. głosujących.

Jednakże zdobycie władzy w stolicy Małopolski to tylko jedna rzecz, której oczekują od znanej polityk jej sympatycy. Kolejną ma zrealizować już wkrótce. I będzie to nie tyle walka o elementarną sprawiedliwość, ale też pewien rodzaj zemsty za bezustanne ataki i drwiny z komisji ds. Amber Gold i jej działań.

Były premier naszego okraju, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, znów będzie musiał stanąć naprzeciw Małgorzaty Wassermann. Jego przesłuchanie było zapowiadane już dawno temu. Odbędzie się zaledwie jeden dzień po wyborach.

Małgorzata Wassermann odreaguje?

Fakt, że dzień następujący po wyborach będzie dniem przesłuchania, bynajmniej nie działa na korzyść Tuska. Niezależnie od wyniku boju o krakowską prezydenturę, Wassermann będzie miała coś do udowodnienia.

ZOBACZ:
Mielec: Kaczyński zaskoczył wszystkich. Mieszkanka nie mogła uwierzyć

Gdy wygra (to mało prawdopodobny scenariusz) najpewniej będzie chciała pójść za ciosem i sukcesywnie zaskarbiać sobie sympatię konserwatywnego elektoratu. Z kolei po przegranej bez wątpienia nie będzie – oględnie mówiąc – w najlepszym nastroju. Stąd nie możemy wykluczać agresywnego stylu przesłuchiwania i mnóstwa niewygodnych pytań skierowanych do Donalda Tuska.

Pamiętajmy też, że Małgorzata Wassermann bardzo nie lubi, gdy przesłuchiwani uchylają się od odpowiedzi. Dlatego może być nadzwyczaj ciekawie. Tym bardziej, że nikt nie ma już wątpliwości, że Tuskowie (szczególnie Michał) już lata temu doskonale wiedzieli, czym może skończyć się działalność spółki Amber Gold.

ZOBACZ:
"W Tyle Wizji": Ogórek zamarła, gdy rozmówca się przedstawił

Wassermann, choć 3 lata temu do Sejmu weszła jako bezpartyjna kandydatka, jest nierozłącznie związana z Prawem i Sprawiedliwością. Już od co najmniej dekady jest kojarzona z tym ugrupowaniem. Jej ojciec, który zginął w Smoleńsku, także był politykiem PiS.

Po śmierci ojca w katastrofie polskiego Tu-154 publicznie kwestionowała ustalenia prowadzonego w sprawie katastrofy śledztwa, uczestniczyła w tzw. konferencjach smoleńskich, brała również udział w filmach dokumentalnych „Lista pasażerów” i „W milczeniu”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here