Paweł Kukiz podjął kluczową decyzję. To będzie prawdziwa rewolucja na scenie politycznej

Paweł Kukiz o LGBT
Paweł Kukiz o LGBT

Ostatnie zawirowania wokół ruchu Kukiz’15 sprawiły, iż w mediach pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących przyszłości antysystemowego ruchu. Ciekawe informacje przekazuje fakt, który zwiastuje, iż na polskiej scenie politycznej dojdzie do trzęsienia ziemi.

„Fakt” informuje, że słaby wynik Kukiz’15 w wyborach samorządowych wbrew pozorom nie ucieszył polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ci obawiają się bowiem, że antysystemowy ruch odbierze im głosy w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Po ostatnim zamieszaniu z udziałem Pawła Kukiza (szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ), przedstawiciele partii rządzącej zaproponowali więc kilku posłom Kukiz’15 wzmocnienie szeregów PiS.

Zdaniem dziennikarzy „Faktu” Paweł Kukiz nie zamierza czekać z założonymi rękami aż ruch opuszczą kolejni posłowie. Podjął więc negocjacje z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Dziennik podaje, że lider Kukiz’15 chciałby połączyć z nimi siły i stworzyć nowe ugrupowanie na scenie politycznej.

Paweł Kukiz buduje nową partię. Co na to Marek Jakubiak?

„Fakt” informuje, że wewnątrz Kukiz’15 trwają intensywne targi. Chodzi o to, którzy posłowie zostaną przy Pawle Kukize, a którzy podążą za Markiem Jakubiakiem. Ten drugi podczas poniedziałkowej rozmowy w RMF FM nie wykluczył bowiem, że powoła do życia partię polityczną.

„Jako jedyny w zasadzie dzisiaj w stowarzyszeniu Kukiz’15 mówię, że partia jest organizmem prawnym do prowadzenia polityki ogólnopolskiej. Jesteśmy ugrupowaniem ogólnopolitycznym. My po prostu nie możemy biec za pociągiem, bo my nigdy pociągu nie dogonimy” – mówił poseł.

„My wegetujemy dzisiaj jako ugrupowanie. Musimy zrobić krok do przodu. Czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie. Trzeba założyć partię. Paweł do tej partii nie musi wstępować” – dodawał. Więcej informacji TUTAJ.

„Fakt” podaje, że według informatorów gazety gotowych do pójścia za Markiem Jakubiakiem jest trzech posłów Kukiz’15. „Nasi informatorzy z Kukiz’15 podają na razie nazwiska trzech posłów: Andrzeja Maciejewskiego (49 l.), Andrzeja Kobylarza (53 l.) i Roberta Mordaka (54 l.)” – czytamy na stronie fakt24.pl.

ZOBACZ:
Biedronka czy Lidl? Polacy wybrali!

Czyt to oznacza, że już niebawem w ruchu Kukiz’15 czeka nas poważny rozłam? Wiele na to wskazuje. Nam nie pozostaje nic innego, jak czekać i nasłuchiwać kolejnych doniesień w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here