Amerykański rząd chce wypłacić Polakom miliony. Musimy się spieszyć

USA Polska odszkodowania

Historia pisze się na naszych oczach. Wiele wskazuje na to, że Polacy, którzy już dawno powinni dostać zadośćuczynienia za poniesione krzywdy, już wkrótce otrzymają gigantyczne kwoty. Zapłaci rząd USA.

Jak podał portal Onet.pl, rząd Stanów Zjednoczonych może wkrótce wypłacić Polakom miliony dolarów odszkodowań. Prawnicy pracują na pełnych obrotach i pomagają potencjalnym beneficjentom je pozyskać. O co chodzi?

Otóż największe media podały właśnie, że amerykańscy prawnicy szukają Polaków, który pracowali przy oczyszczaniu terenu po zawaleniu się wież World Trade Center. Robotnicy mają szanse na gigantyczne odszkodowania. W grę wchodzą miliony dolarów.

Miałem być w rejonie WTC ok. godziny 10 – mówi Onetowi Andrew Kaminski, amerykański prawnik polskiego pochodzenia. Nie sądził, że tamten dzień napisze nie tylko nową historię w dziejach świata, ale zmieni również jego karierę zawodową.

Dziś zajmuje się uzyskiwaniem odszkodowań dla osób, które brały udział w akcji ratunkowej. Oraz takich, które pracowały przy odgruzowywaniu bądź porządkowaniu strefy, czy nawet mieszkały lub przez określony czas przebywały w pobliżu wież.

Ten obraz zostanie już ze mną do końca życia – mówi Kaminski, kręcąc z niedowierzaniem głową.

ZOBACZ:
Paweł Kukiz podjął kluczową decyzję. To będzie prawdziwa rewolucja na scenie politycznej

Odszkodowania dla Polaków

Nasi rodacy, którzy w 2001 roku pracowali przy oczyszczaniu zgliszcz po atakach na World Trade Center, nie zostali poinformowani o szkodliwych dla zdrowia substancjach unoszących się w powietrzu. Niektóre były wręcz toksyczne i niestety nie pozostało to bez konsekwencji. Praca w toksycznym środowisku przyczyniła się do rozwoju chorób nowotworowych, gastrycznych i układu oddechowego

Jest to podstawą do ubiegania się o potężne odszkodowania. Za utratę zdrowia można otrzymać w przypadku chorób nowotworowych nawet do 250 tysięcy dolarów (nienowotworowych do 90 tys. dolarów).

ZOBACZ:
Mielec: Kaczyński zaskoczył wszystkich. Mieszkanka nie mogła uwierzyć

Należy się też dodatkowe zadośćuczynienie z tytułu niezdolności do pracy i utracone zarobki. W wielu wypadkach są to milionowe odszkodowania. Nie ma wątpliwości, że kolejni Polacy zgłoszą się po należne odszkodowania.

Tysiące naszych rodaków otrzymało już bowiem należne im odszkodowania. – Wielu poszkodowanych jednak nadal nie wie, że mogą się o nie ubiegać i do tych próbujemy dotrzeć, aby im pomóc – tłumaczą prawnicy. Czasu zostało niewiele. Fundusz wypłacający odszkodowania działa tylko do 18 grudnia 2020 roku. Zatem należy się spieszyć. Pieniądze w większości przypadków niestety nie wrócą zdrowia, ale na pewno ułatwią wiele spraw.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here