Ukraiński polityk atakował Polaków. Reakcja Czechów? Po prostu piękna

Polityk Czesi

Ukraiński polityk chciał pokazać Polakom, gdzie ich miejsce. Niestety dla niego, to Czesi pokazali jemu – gest Kozakiewicza. Nasi południowi sąsiedzi po raz kolejny udowodnili, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. A już tym bardziej dyktować, co mają robić.

Polacy lubią Czechów zdecydowanie bardziej, niż Ukraińców. Nie potrzeba do tego badań, by wyczuć w społeczeństwie niemałą niechęć do naszych wschodnich sąsiadów. Szczególnie środowiska prawicowe wolałyby, byśmy się z Ukraińcami nie bratali.

Oczywiście nie można powiedzieć, że wszyscy Ukraińcy kultywują pamięć po Banderze. Natomiast faktem jest, że wydarzenia historyczne mocno podzieliły nasze narody. Skutki tego odczuwamy do dziś, a rykoszetem obrywają… nawet Czesi.

Bo ambasador Ukrainy w Pradze uzurpuje sobie prawo do zarządzania mediami publicznymi w Czechach. Choć brzmi to dość groteskowo i mało wiarygodnie, to jest poniekąd prawdą. Okazuje się bowiem, że Jewhen Perebyjnis, ambasador Ukrainy w Republice Czeskiej, forsuje ukraińską wersję historii z niezwykłym zaangażowaniem.

Kiedy tylko czeska telewizja poinformowała, że na kanale kulturalnym ČT Art zostanie wyemitowany film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, od razu interweniowała strona ukraińska. Do akcji wkroczył ambasador Ukrainy w Republice Czeskiej.

Czesi nieugięci. Polityk z Ukrainy odesłany z kwitkiem

W sobotni wieczór film mieli ujrzeć widzowie ČT Art. Bardzo nie spodobało się to Ukrainie, której ambasador w ostrych słowach skrytykował „Wołyń”. Nawołując do zaniechania emisji filmu mówił, że ten jest „pełen uprzedzeń i kłamstw”, które wymyślić mieli oczywiście źli Polacy.

Perebyjnis liczył zapewne, że Czesi się ugną. Ukraińcy w takich sytuacjach od lat bazują bowiem na swoim wizerunku chłopców do bicia. Najwyraźniej wielu wydaje się, że po krzywdach, jakie wyrządziła im putinowska Rosja, teraz powinni być państwem szczególnie uprzywilejowanym.

ZOBACZ:
Jarosław Kaczyński publicznie potępił wartości unijne

Ale nie z Czechami takie numery. Może i Niemcy, Francuzi czy Holendrzy machnęliby ręką. Natomiast nasi południowi sąsiedzi… po prostu wyemitowali ten film.

Pomimo, że Perebyjnis napisał nawet list do czeskiej telewizji publicznej. Zapewniał w nim, że „nie miał zamiaru wtrącać się w politykę czeskiej stacji”. Chciał jednak „streścić wszystkie komentarze, jakie mają wobec tego filmu Ukraińcy zamieszkali w Czechach”. Musiał je zachować dla siebie.

15 KOMENTARZE

  1. Najbardziej zaklamana zBieranina ameb be ilorazU inteligencji tylko by zarli jak pchły na chuj…..u i gloryfikowali sw8jego bandyte dzieci bander…..ę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here