Beata Tadla straci pracę w telewizji. Znamy powody

Fot. Wikimedia/Serecki

Wraz z końcem listopada telewizja NOWA TV przestanie nadawać swój serwis informacyjny. Oznacza to, że jego prowadzący: Beata Tadla oraz Marek Czyż, stracą pracę.

Portal Wirtualne Media podaje, że władze telewizji NOWA TV podjęły decyzję o zaprzestaniu nadawania serwisu informacyjnego. Oznacza to, że jego prowadzący, byli dziennikarze Telewizji Polskiej Beata Tadla i Marek Czyż, stracą pracę.

Doniesienia serwisu Wirtualne Media potwierdziła grupa medialna ZRP. Jej przedstawiciele informują, że ostatnie wydanie serwisu informacyjnego widzowie będą mogli obejrzeć 30 listopada. Powodem rezygnacji z formatu są kwestie „biznesowe”.

„Powodem decyzji są względy biznesowe. Wynikają one ze słabego dotarcia platformy naziemnej MUX 8. Uniemożliwiło to zbudowanie widowni „24 godzin” na poziomie, zapewniającym rentowność programu” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez ZRP Media.

„W związku z zamknięciem projektu „24 godziny”, NOWA TV rozstaje się z zespołem tworzącym program. Właściciele i Zarząd Telewizji NOWA TV dziękują wszystkim pracownikom i współpracownikom „24 godzin” za dwa lata intensywnej i pełnej zaangażowania pracy, której efektem był codzienny, wiarygodny i rzetelny, serwis informacyjny. Ostatnie wydanie „24 godzin” wyemitowane zostanie 30 listopada” – dodają przedstawiciele grupy w dalszej części komunikatu.

Beata Tadla i Marek Czyż stracą pracę

Zamknięcie serwisu informacyjnego w telewizji NOWA TV jest równoznaczne z faktem, iż jego prowadzący, Beata Tadla i Marek Czyż, stracą pracę.

W przypadku tej pierwszej to spory cios. Beata Tadla wcześniej straciła bowiem pracę w Telewizji Polskiej. Nastąpiło to po tym, gdy władzę przy Woronicza przejął Jacek Kurski.

„Pan dyrektor powiedział mi, że mu przykro, właściwie to mnie bardzo ceni, ale nie pasuję do koncepcji. I żebym nie brała tego personalnie” – mówiła w 2016 roku podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego.

Beata Tadla dodawała również, że informację o zwolnieniu przekazał jej dyrektor, jednak w jej opinii decyzję podjął Jacek Kurski.

„On to robi rękami swoich dyrektorów” – oświadczyła.

Wraz z Tadlą pracę straci również Marek Czyż. On też w przeszłości pracował w Telewizji Polskiej, jednak po tym gdy prezesem został Jacek Kurski, zdecydował się opuścić Woronicza.

„O takich sprawach, tylko bez retuszu (taki tytuł nosił prowadzony przez niego program – przyp. red.). Starczy. Widzom Dziękuję, zespół pozdrawiam” – napisał w 2016 roku na Facebooku informując o decyzji.