To nagranie wstrząsnęło Ameryką. Donald Trump przesadził?

Spot Trumpa Donald Trump Stany Zjednoczone

STANY ZJEDNOCZONE Prezydent USA Donald Trump znany jest z krytycznego podejścia do kwestii przyjmowania imigrantów. Stany Zjednoczone pod jego rządami mają – tak zapowiada on sam – radykalnie zmienić politykę migracyjną.

Dwa lata po wygranych wyborach prezydenckich Donald Trump decyduje się na PR-ową ofensywę. Prezydent USA wie, że radykalna część jego wyborców oczekuje zdecydowanych działań w kwestii nielegalnych (i nie tylko) imigrantów. I robi, co może, bo prawica w USA zaczyna się niepokoić.

Donald Trump znów w ogniu krytyki

Mało który polityk lepiej niż Donald Trump wie, jak znaczną rolę w dzisiejszej polityce odgrywają media społecznościowe. Amerykański prezydent postanowił po raz kolejny wykorzystać potęgę internetu. Jak? Tradycyjnie.

To antyimigrancki spot Trumpa spowodował całe zamieszanie. Jest naprawdę ciekawie, ponieważ Demokraci po raz kolejny mówią o impeachmencie prezydenta. Jednakże on nie zważa na to i chce udowodnić swoim wyborcom, że nie jest populistą.

„Zabiłem gliniarzy, oni są martwi. Nie żałuję tego” – mówi Luis Bracamontes, imigrant z Meksyku odpowiedzialny za zabójstwo dwóch deputowanych w Północnej Karolinie. To właśnie on jest bohaterem antyimigranckiego spotu prezydenta Donalda Trumpa. Środowiska lewicowo-liberalne zwracają uwagę na masę manipulacji zastosowanych w spocie.

Spot Trumpa podzielił Amerykanów

„Nielegalny imigrant, Luis Bracamontes, zabił naszych ludzi!” – czytamy na ekranie. „Demokraci wpuścili go do naszego kraju. Demokraci pozwolili mu zostać” – krzyczy spot Trumpa.

Inne nagranie przedstawia tłumy ludzi przedzierające się przez ogrodzenie w nieznanym miejscu. Po jego sforsowaniu krzyczą, cieszą się, wręcz wiwatują. Kolejne sceny pokazują kolejne osoby, tym razem niszczące inne ogrodzenie.

ZOBACZ:
Znamy konkretną datę zniesienia wiz dla Polaków. Ambasador USA zdradziła szczegóły

Demokraci nie mogą znieść myśli, że Donald Trump kreuje wizerunek Stanów Zjednoczonych jako zamknięty, ksenofobiczny kraj. Ponadto spot Trumpa sprawia, że wraca kwestia wcześniejszych wyborów. Nikt nie ma wątpliwości, że to scenariusz bardzo mało prawdopodobny, bo usunięcie prezydenta USA to bardzo skomplikowany proces. Jednakże przeciwnicy Trumpa są coraz bardziej zdesperowani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here