To nie żart. Państwo wysyła do nowożeńców takie oto pismo

Lokal na wesele ślub

Młodzi ludzie w Polsce często decydują się na ślub. Zwłaszcza, że państwo pod rządami obecnej ekipy znacznie przychylniej patrzy na pary, które sformalizowały swój związek. Pod okiem konserwatywnych rządzących, którzy kuszą świadczeniami socjalnymi, zaślubiny wiele ułatwiają. Ważny jest nie tylko sakrament, ale także otoczka tj. lokal na wesele.

Większość nowożeńców marzy, by ich zaślubiny były przez bliskich i znajomych zapamiętane pozytywnie. Organizacja wesela z tzw. „pompą” zyskuje na popularności. Stąd koszty przygotowań idą w górę. Mało kto decyduje się dziś na zwykłą imprezę w remizie strażackiej.

Politycy to wiedzą, dlatego zaczynają się interesować m.in. tym, ile młoda para zapłaciła za… lokal na wesele. Aż strach się w Polsce żenić! – komentuje portal nczas.com.

Na Twitterze użytkowniczka pod niecodziennym nickiem „Atlas Kotów” pokazała list „gratulacyjny”, jaki otrzymała od polskiego urzędu. Choć bardziej trafnie byłoby go nazwać nakazem pokazania wszelakich poniesionych kosztów poniesionych w związku z weselem.

Ile kosztował lokal na wesele, fotograf, kapela?

Internauci słusznie zauważyli, że pod przyjaźnie brzmiącym nagłówkiem „gratulacyjny” kryje się niezwykle przebiegła inicjatywa inwigilacyjna. Dziennikarze „Najwyższego Czasu” żartują nawet, że urzędnicy mogli by od razu zapytać, czy któryś z wujków aby nie przesadził podczas imprezy z alkoholem.

W liście znajdują się takie pytania jak:

„Gdzie i kiedy odbyła się ceremonia ślubna? Proszę o wskazanie dokładnej daty, miejsca itd.”.

Ponadto urząd pyta o to, ile państwo młodzi zapłacili za całe wesele. „Jaką kwotę zapłacili Państwo za wynajęcie sali wraz z obsługą?”. Kolejne pytania dotyczą kosztu kapeli, fotografa i wystroju kościoła. Czy ślub również powinien podlegać całkowitej kontroli ze strony państwa? Jak daleko powinien posuwać się Urząd Skarbowy?

ZOBACZ:
Znamy konkretną datę zniesienia wiz dla Polaków. Ambasador USA zdradziła szczegóły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here