Magdalena Derucka: Fakty vs Teatrzyk

Magdalena Derucka

MAGDALENA DERUCKA. Fakty vs Teatrzyk. W cyklu „Między oczy” nasza dziennikarka Magdalena Derucka pisze o niemieckim złocie. Dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak się spieszą z gromadzeniem bogactw?Jest też m.in. o Francji i Rosji.

Magdalena Derucka: fakty vs teatrzyk

Niemcy zwożą swoje złoto do kraju w tempie co najmniej takim, jakby im ktoś gacie podpalał. Od kilku lat drukują marki, są głównym architektem zmiany kulturowej w Europie. Bundeswehra – to cud (!) że nie potykają się o własne nogi, chociaż…. no właśnie.

Francja z państwa kojarzonego głównie z Paryżem, państwa „miłości” zmieniła się w państwo „ciiii”. Na ulicach – co ja wam będę tłumaczyć, kolejny banicja w sieci nie jest mi potrzebna.

Rosja zorganizowała epokowy pokaz siły, od paru lat przerzuca coraz większe środki finansowe do sektora militarnego naruszając już powoli rezerwy emerytalne swoich obywateli.

Stany Zjednoczone rozrzucają swoje wojska na terenie Europy, w świecie walczą o każde napotkane wartościowe złoże, wycinając w tamtych miejscach „niesprawiedliwość i dyktaturę” na rzecz „miłości i demokracji”.

Magdalena Derucka o Polsce

Media społecznościowe – internet. Ograniczony dostęp do informacji, fake newsy, sianie propagandy, rozwój humanizmu kosztem zdrowego rozsądku.

Polska… Wojsko leży i kwiczy, w czasach gdy tradycyjna wojna jest tylko zasłoną dymną do realnych działań mocarstw, my wprowadzamy WOT jednocześnie odpuszczając rozwój cyfrowy i technologiczny. Nasze sukcesy gospodarcze uzależnione są od tych wymienionych wyżej. Społeczeństwo na pozór się bogaci, w rzeczywistości zadłużani jesteśmy w ekspresowym tempie. Chyba nie muszę mówić co się dzieje w zwykłym budżecie domowym jak się wydaje kasę bez opamiętania. Mało tego… taki Master of budżet, gdy mu braknie kasy, zaczyna wykradać domownikom kasę ze skarbonek i … jakoś to leci. Wszystko do czasu. Domownicy się nie buntują bo dostają papu i mają dach nad głową. (SIC!)

A teraz zadajcie sobie pytanie czy my przypadkiem już nie jesteśmy w czarnej d***e?

Przykre… Prowadzą nas na skraj przepaści, aby jednego po drugim zrzucać w dół. Większość – jak widzę – wskoczy w przepaść z własnej woli, bo w telewizji powiedzieli, że płacenie wyższych podatków, poddaństwo wobec obcych państw, przetrzymywanie obcych wojsk na własnym terenie, oddawanie złóż w rozporządzenie sąsiadom to mała cena za pozyskanie umiejętności latania.

Nie polecimy, mało tego. Rozwalimy sobie te nasze durne, ucieszone z niewolniczego życia mordy. Nie mamy skrzydeł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here