Merkel w Polsce. Na miejscu zastała przykrą niespodziankę

Angela Merkel w Polsce
Angela Merkel w Polsce

MERKEL W POLSCE. Angela Merkel dziś po raz kolejny pojawiła się w Warszawie. Niemiecka kanclerz spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak oceniają eksperci, mimo chłodnych relacji, Merkel szuka dialogu z Polską.

Znaczna część Polaków, szczególnie tych sympatyzujących z rządem Zjednoczonej Prawicy, w bardzo niepochlebnych słowach wypowiada się o polityce dzisiejszych Niemiec. Szczególnie polityka migracyjna Berlina budzi kontrowersje.

Zwolennicy opozycji parlamentarnej patrzą na działania niemieckiej kanclerz znacznie bardziej przychylnym okiem. Natomiast zorganizowanie demonstracji poparcia dla niej przy okazji wizyty w Polsce mogłoby zostać – oględnie mówiąc – nie najlepiej odebrane przez wiele środowisk. Tylko prawica nie próżnuje.

Środowiska narodowe i konserwatywne postanowiły po raz pierwszy „przywitać” Angelę Merkel w Polsce. Jednakże nie było to bynajmniej oklaskiwanie przybyłej kanclerz. Antyniemiecka pikieta trwała od rana.

Przed Kancelarią Premier od samego rana trwała pikieta. Podnoszono hasła i transparenty związane z reparacjami wojennymi. Protestujący chcieli przypomnieć Angeli Merkel, że Polacy liczą na odszkodowania za zniszczenia z czasów II wojny światowej.

ZOBACZ:
Ukraiński polityk atakował Polaków. Reakcja Czechów? Po prostu piękna

Zjawił się m.in. mecenas Stefan Hambura. Ponadto był współpracujący z „Tygodnikiem Solidarność” Wojciech Korkuć. Ten ostatni zapraszał na pikietę publikując na Twitterze grafiki nawiązujące do napisu znajdującego się nad wejściem do obozu Auschwitz.

Angela Merkel w Polsce

To XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Oprócz Morawieckiego i Merkel, udział w spotkaniu wzięła większość konstytucyjnych ministrów obu rządów. Mateusz Morawiecki powitał Angelę Merkel o godz. 11.30 na dziedzińcu Belwederu.

Następnie odbyło się spotkanie szefów obu rządów. Natomiast po godz. 13 sesja plenarna pod przewodnictwem Morawieckiego i Merkel.

3 KOMENTARZE

  1. Reparacje wojenne Niemiec wobec Polski to jeden z bardzo ważnych punktów w rozmowach z Merkel .Polacy czekają na odszkodowania za wymordowanie znacznej części swoich obywateli ludności cywilnej i rozgrabienie majątku narodowego który został utracony bezpowrotnie. Reparacje należą się bez żadnych warunków i dyskusji. Ludobójstwo to charakterystyczny rys w histori Niemiec.

  2. Obecnie mamy w rządzie odpowiedzialnego prezydenta i polityków za Polskę i naród , dlatego wspierajmy ich w działaniach lecz bez pikietowania/choćby słusznego/lecz nie przynoszącego chluby, podobnego do manifestacji KOD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here