Znamy konkretną datę zniesienia wiz dla Polaków. Ambasador USA zdradziła szczegóły

Fot. pixabay.com

Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, w wywiadzie dla TVN24 podała konkretną datę możliwego zniesienia wiz dla Polaków. To informacja, na którą z niecierpliwością czekało wielu naszych rodaków. 

Temat zniesienia wiz dla Polaków jest podnoszony od wielu lat. Ze strony władz amerykańskich wielokrotnie padały obietnice i deklaracje. Niestety, zawsze były one mało konkretne. Teraz sytuacja ma ulec zmianie za sprawą ambasador USA w Polsce.

Georgette Mosbacher w rozmowie z Piotrem Kraśko przyznała, że zaraz po nominacji na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce ustaliła sobie trzy priorytety. Jednym z nich jest jak najszybsze zniesienie wiz dla Polaków.

„Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z cała pewnością najsilniejszym w tym regionie. Macie 10 milionów Polaków, którzy mieszkają w Stanach, więc jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą” – powiedziała.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce przyznała, że w pełni zgadza się ze stwierdzeniem, że wizy dla naszych rodaków powinny zostać zniesione.

„Zgadzam się. Ja jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale ja i tak to powiem” – oświadczyła ambasador. Jednocześnie podkreśliła, że „jest gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz”.

Georgette Mosbacher chce zniesienia wiz dla Polaków

To kolejna deklaracja Georgette Mosbacher dotycząca zniesienia wiz dla Polaków. W połowie października ambasador USA w Polsce gościła w radiu RMF FM. Na antenie radia oświadczyła, że chciałaby doprowadzić sprawę do końca.

Georgette Mosbacher zadeklarowała, że sprawa zyskała teraz należną jej uwagę na wysokim szczeblu w Waszyngtonie.

„Mamy już plan działania, a skoro już powiedziałam, że zależy mi na wynikach, chcę go przedstawić i wprowadzić w życie. To może być ostatnia sprawa, którą załatwię, ale jestem zdeterminowana, by ten program bezwizowy przeprowadzić” – powiedziała.

ZOBACZ:
Biedronka podpadła klientom. Musieli słono zapłacić

Mosbacher przyznała wówczas, że jej stanowisko ws. zniesienia wiz dla Polaków jest bardzo jasne. Zastrzegła jednak, że nie jest ono wiążące, ponieważ to nie ona podejmuje ostateczne decyzje w takich sprawach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here