Tomasz Sekielski kręci film o pedofilii. Wywoła większy skandal niż „Kler”

Fot. Pixabay

Tomasz Sekielski, znany dziennikarz śledczy, który przez wiele pracował w telewizji TVN, zabrał głos ws. swojego filmu dokumentalnego nt. pedofilii w Kościele Katolickim. Sekielski uważa, że produkcja wywoła większy skandal, niż „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Na początku 2018 roku Tomasz Sekielski ogłosił, że rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na film dotyczący problemu pedofilii w Kościele Katolickim. Niedawno dziennikarz ogłosił, że poprzez serwis Patronite udało mu się zebrać na ten cel już 300 tysięcy złotych.

Kolejny próg wynosi 400 tysięcy złotych. Ta kwota, zgodnie z tym, co mówi Tomasz Sekielski, zostanie przeznaczona na postprodukcję. Mowa tu m.in. o montażu, oprawie graficznej, muzyce czy selekcji najlepszych scen, które zostaną umieszczone w ostatecznej wersji filmu.

„Nikt nie stawia twardych pytań o funkcjonujące w kościele mechanizmy dzięki, którym przestępcy w sutannach mogą się czuć bezkarnie. Jak to możliwe, że od dziesięcioleci sprawy dotyczące księży pedofilów są zazwyczaj tuszowane, kto za tym stoi, kto na to pozwala, jak wysoko sięga zmowa milczenia? My nie tylko postawimy te pytania, ale i na nie odpowiemy. Dlatego prosimy was o pomoc, bez waszego finansowego wsparcia nie uda nam się zrealizować tego filmu” – zwrócił się do Polaków Tomasz Sekielski kilka miesięcy temu.

Dziś dziennikarz przyznaje, że zbiórka przerosła jego oczekiwania. Jak twierdzi, nie spodziewał się tak dobrych wyników. Jest to jednak dobra informacja, ponieważ rozmowy z potencjalnymi sponsorami zakończyły się fiaskiem.

Tomasz Sekielski: film wywoła większy skandal niż „Kler”

Tomasz Sekielski uważa, że jego film dokumentalny może wywołać większy skandal niż obraz Wojciecha Smarzowskiego. W rozmowie z serwisem Wirtualne Media dziennikarz przytoczył sytuację z premiery „Kleru”, na którą udał się ze swoim bratem. Mężczyzna, który zajmuje się produkcją filmu o pedofilii w Kościele, po obejrzeniu „Kleru” stwierdził, że film jego i jego brata wywoła znacznie większy skandal w polskiej przestrzeni publicznej.

Katastrofa Smoleńska. Przełom? Niemcy złożyli historyczną deklarację!

„Stary, jeśli ten film wywołał takie poruszenie i taki skandal, to co będzie działo się po emisji naszego?” – miał powiedzieć brat Tomasza Sekielskiego.

„Spodziewam się, że to, co ma się wydarzyć, wydarzy się dopiero po filmie. Przeciwnicy produkcji rzucą się na nas dopiero wtedy. Tym bardziej, że w tym filmie jako bohaterowie negatywni pojawią się także kościelne „autorytety”, księża których nazwiska są dobrze znane opinii publicznej” – powiedział Tomasz Sekielski.