Martyna Wojciechowska do młodzieży: pracujcie za darmo, dla idei

Martyna Wojciechowska TVN
Martyna Wojciechowska TVN

Kiedyś podróżniczka, dziś już bardziej celebrytka. Martyna Wojciechowska to jedna z najlepiej opłacanych gwiazd komercyjnej stacji TVN. Jednak innym radzi nie zważać na pieniądze.

Wojciechowska zarabia pieniądze, o których nie śniło się przeciętnemu Kowalskiemu. W dodatku nie podoba jej się mentalność młodych ludzi. Jej zdaniem, młodzi Polacy są zbyt roszczeniowi i powinni wykonywać pracę nie dla zysku materialnego, a dla pasji.

Podróżniczka często zestawiana jest z Wojciechem Cejrowskim. Gwiazda TVN na łamach swojego programu przedstawia przede wszystkim problemy kobiet na całym świecie. Takie jak seksizm, przemoc, bieda czy prawa człowieka.

Z kolei gwiazdor prawicy na łamach “Boso przez świat” nie rozczula się tak nad ubóstwem i słabo zorganizowanymi systemami prawnymi w egzotycznych krajach. Wręcz sakralizuje je, uważając że człowiek blisko natury, bez aparatu urzędniczego i lewackich ideologii czuje się bardziej wolny.

Martyna Wojciechowska inkasuje miliony, ale młodzi mają pracować dla idei

– Niby wszyscy świetnie się prezentują, mają pasję, chęć do pracy, chcą się rozwijać – w CV znakomicie to wygląda, w rzeczywistości jest już jednak gorzej. U młodych dominuje postawa roszczeniowa. Millenialsi wiele oczekują i wiele chcą, ale nie potrafią się odnaleźć na rządzącym się swoimi prawami rynku – piekli się Martyna.

Martyna Wojciechowska uważa ponadto, że w pracy zarabianie nie jest najważniejsze. Kluczowa ma być pasja w tym co się robi. Dlatego Wojciechowska tak narzeka na młodzież. Że jedyną motywacją dla młodych Polaków często są jedynie zyski materialne.

– Jeśli nie ma: “why?”, to nie widzę szans na współpracę. (…) A kiedy materialny zysk nie stoi na pierwszym miejscu, gdy pieniądze i stabilna praca nie mogą być kluczową motywacją, wówczas bez wewnętrznej determinacji wiele się nie zdziała – frustruje się podróżniczka.