Martyna Wojciechowska do młodzieży: pracujcie za darmo, dla idei

Martyna Wojciechowska TVN
Martyna Wojciechowska TVN

Kiedyś podróżniczka, dziś już bardziej celebrytka. Martyna Wojciechowska to jedna z najlepiej opłacanych gwiazd komercyjnej stacji TVN. Jednak innym radzi nie zważać na pieniądze.

Wojciechowska zarabia pieniądze, o których nie śniło się przeciętnemu Kowalskiemu. W dodatku nie podoba jej się mentalność młodych ludzi. Jej zdaniem, młodzi Polacy są zbyt roszczeniowi i powinni wykonywać pracę nie dla zysku materialnego, a dla pasji.

Podróżniczka często zestawiana jest z Wojciechem Cejrowskim. Gwiazda TVN na łamach swojego programu przedstawia przede wszystkim problemy kobiet na całym świecie. Takie jak seksizm, przemoc, bieda czy prawa człowieka.

Z kolei gwiazdor prawicy na łamach “Boso przez świat” nie rozczula się tak nad ubóstwem i słabo zorganizowanymi systemami prawnymi w egzotycznych krajach. Wręcz sakralizuje je, uważając że człowiek blisko natury, bez aparatu urzędniczego i lewackich ideologii czuje się bardziej wolny.

Martyna Wojciechowska inkasuje miliony, ale młodzi mają pracować dla idei

– Niby wszyscy świetnie się prezentują, mają pasję, chęć do pracy, chcą się rozwijać – w CV znakomicie to wygląda, w rzeczywistości jest już jednak gorzej. U młodych dominuje postawa roszczeniowa. Millenialsi wiele oczekują i wiele chcą, ale nie potrafią się odnaleźć na rządzącym się swoimi prawami rynku – piekli się Martyna.

Martyna Wojciechowska uważa ponadto, że w pracy zarabianie nie jest najważniejsze. Kluczowa ma być pasja w tym co się robi. Dlatego Wojciechowska tak narzeka na młodzież. Że jedyną motywacją dla młodych Polaków często są jedynie zyski materialne.

– Jeśli nie ma: “why?”, to nie widzę szans na współpracę. (…) A kiedy materialny zysk nie stoi na pierwszym miejscu, gdy pieniądze i stabilna praca nie mogą być kluczową motywacją, wówczas bez wewnętrznej determinacji wiele się nie zdziała – frustruje się podróżniczka.

2 KOMENTARZE

  1. Niech sama zapieprza dla idei. Ona myśli że wszyscy maja odziedziczone mieszkania, że rodzice dają im forsę na każdą zachciankę, że nie muszą płacić czynszów, podatków. Pobudka, nie jesteśmy na Zachodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here