Paweł Kukiz znów atakuje. Jakubiak pod ostrzałem


Paweł Kukiz nie zwalnia tempa. Lider Kukiz’15 po raz kolejny zaatakował Marka Jakubiaka, który w piątek poinformował, że opuszcza ruch założony przez słynnego muzyka. Kukiz nie gryzł się w język i na antenie RMF FM wypowiedział bardzo mocne słowa.

W piątek Marek Jakubiak ogłosił, że odchodzi z Kukiz’15. Po podaniu tego do publicznej wiadomości poseł zorganizował transmisję live na Facebooku. Tłumaczył w niej, że jedynie uprzedził to, co planował Paweł Kukiz.

– Parę dni temu dostałem informacje od posłów, że telefonuje do nich jeden człowiek i w imieniu Pawła Kukiza nakazuje glosowanie za wyrzuceniem mnie z klubu – mówił.

– Dlatego też postanowiłem, że nie doprowadzę do takiej sytuacji, że moi przyjaciele będę wybierać pomiędzy Pawłem a mną. Rezygnuję, bo chcę żeby przyjaciele mogli spojrzeć mi w oczy” – dodał.

Paweł Kukiz ostro o Jakubiaku

Do słów Marka Jakubiaka odniósł się na antenie RMF FM Paweł Kukiz. Robert Mazurek pytał posła m.in. o to, czy decyzja Jakubiaka oznacza koniec ruchu Kukiz’15. Paweł Kukiz szczerze oburzył się słysząc te słowa.

– Od czterech lat już jest koniec. Zanim ruch Kukiz’15 powstał to już był koniec i tyle. Wszystko jest w porządku w ruchu, wszystko idzie do przodu – powiedział.

Kukiz dodał również, że w ruchu, który założył „zostają przede wszystkim ludzie ideowi, a koniunkturaliści ten ruch opuszczają”.

Robert Mazurek dopytał, czy Paweł Kukiz uważa Marka Jakubiaka za koniunkturalistę. Lider Kukiz’15 poprosił dziennikarza, by ten wyobraził sobie pewną sytuację.

ZOBACZ:
Adam Michnik wie, do czego PiS wykorzysta Wojska Obrony Terytorialnej

– Przed wyborami warunkiem wpisania na listę, a szczególnie na jedynkach, było zapewnienie stuprocentowej realizacji idei odpodatkowania państwa poprzez zmianę ordynacji wyborczej, poprzez odurzędzniczenie państwa. Również głównym postulatem – pan o tym doskonale wie – był postulat apartyjności – stop partiom. Zakaz pobierania subwencji – powiedział.

– Jeżeli ktoś wychodzi na rok przed wyborami i mówi: Stworzę partię, będziemy popierać subwencję, to jest tak, jak byśmy się umówili… Proszę pana, jestem organizatorem, ludzie mówią: My chcemy lodu, jest nam gorąco. Ja mówię: zbieram ekipę. Kto ze mną pójdzie zebrać lód? No i przychodzą, zgłaszają się jacyś delikwenci. Przychodzimy, dochodzimy do tych oczekujących obywateli, a on mówi: Wiecie co? Nie ma sensu dawać im lodu. Rozpalmy im ognisko… – dodał.

Kukiz’15 partią polityczną?

Paweł Kukiz pytany był również o to, czy zamierza przekształcić ruch Kukiz’15 w partię polityczną. Przed tygodniem sugerował to bowiem Marek Jakubiak, który podczas wizyty w RMF FM twierdził, że jest to konieczność.

Kukiz przyznał, że w przeszłości faktycznie zdarzyło, iż myślał, by zamienić ruch w ugrupowanie polityczne. Ujawnił, że miało to miejsce wówczas, gdy „PiS gmerało w ordynacji wyborczej”.

Ostatecznie Paweł Kukiz zaniechał tego pomysłu i – jak przyznaje – nie zamierza zmieniać nic ws. formalnych. Na ten moment Kukiz’15 nadal pozostaje ruchem.

ZOBACZ:
Przewodniczący RE zrezygnował z prawa swobodnej wypowiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here