Przesłuchanie Donalda Tuska: przewodnicząca eksplodowała

Przesłuchanie Donalda Tuska

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold to wydarzenie, na które od kilku tygodni czeka cała Polska. Były premier musiał stanąć oko w oko z Małgorzatą Wassermann, która – oględnie mówiąc – za nim nie przepada.

Miliony osób śledzą właśnie przesłuchanie Donalda Tuska na żywo na antenie TVP Info. Były premier do ostatniej chwili zwlekał z decyzją, czy stawić się na komisji.

Zarówno sam Tusk, jak i jego pełnomocnik Roman Giertych, na przestrzeni ostatnich dni kpili z Komisji, która ma wyjaśnić okoliczności, w jakich tysiące Polaków straciły oszczędności życia. Były premier potwierdził obecność dosłownie na kilkadziesiąt minut przed przesłuchaniem.

Nic więc dziwnego, że przewodnicząca Małgorzata Wassermann nie przyjęła go zbyt ciepło. Zwłaszcza po wczorajszej wyborczej porażce o prezydenturę w Krakowie. Gdy przesłuchanie Donalda Tuska już się rozpoczęło, iskrzyło pomiędzy szefową komisji a byłym premierem.

Szczególnie ciekawy był moment, gdy Tusk po raz piąty zapewniał, że szefowa komisji „delikatnie mówiąc mija się z prawdą twierdząc, że instytucje państwa nic nie robiły ws. Amber Gold”. I wtedy Wassermann nie wytrzymała.

Proszę pana, dalej pan nie rozumie, na czym polega nadzór nad służbami? Dalej pan nie rozumie tego, że pan wyszedł – jako premier 38-milionowego kraju – i po prostu podawaliście nieprawdę tym zrozpaczonym ludziom? – pytała retorycznie Wassermann. Nagranie z TVP Info.

ZOBACZ:
Małgorzata Wasserman ma przełomowe akta ws. Amber Gold

https://www.youtube.com/watch?v=IJ3vZzvNHUU

Jak to skomentujesz? Zapraszamy do dyskusji poniżej.

4 KOMENTARZE

  1. DLACZEGO jeszcze NIKT z PO nie siedzi?!?!?! Nawet taki Bury z PSL (a są na niego NIEZBITE dowody), łapówkarz, piesek Grada…. Co oni na was mają, okrągłostołowe pisiory?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here