Anne Applebaum o Marszu Niepodległości. Będzie reakcja MSZ?

Anne Applebaum i Radosław Sikorski
Anne Applebaum i Radosław Sikorski

Znana za oceanem dziennikarka, Anne Applebaum, znów zaatakowała środowiska narodowe w Polsce. Publicystka „The Washington Post”, tak jak jej mąż Radosław Sikorski, nie przepada za ludźmi o poglądach prawicowych.

I wcale tego nie ukrywa. Już kilka lat temu polsko-amerykańska publicystka przekonywała czytelników na Zachodzie, że zagrożeniem znacznie większym, niż imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, są w Europie polscy nacjonaliści.

Ponadto uważa, że do Polski nie powróci demokracja, dokąd władzę sprawowało będzie Prawo i Sprawiedliwość. Anne Applebaum nawet nie próbuje udawać obiektywizmu. Właśnie wybuchła po raz kolejny, tym razem w mediach społecznościowych.

Żona byłego szefa polskiego MSZ przekonuje swoich zagranicznych czytelników, że 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ulicami Warszawy przemaszerują faszyści z całej Polski i Europy. Oburzająca opinia Applebaum spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem internautów. Jedna z użytkowniczek Twittera stwierdziła, że rozważa pozew o zniesławienie.

Anne Applebaum znowu prowokuje

I nie wykluczone, że oburzona internautka znajdzie naśladowców. Rokrocznie do stolicy zjeżdża bowiem kilkadziesiąt tysięcy patriotów z całego kraju. Specjalnie na tę okazję do ojczyzny zjeżdżają również przedstawiciele Polonii. Najczęściej biorą ze sobą całe rodziny, wraz z dziećmi. A później czytają, że byli jednymi z tysięcy faszystów.

Anne Applebaum przekonuje swoich zagranicznych czytelników, że 11 listopada w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ulicami Warszawy przemaszerują faszyści z całej Polski i Europy. Skandaliczny wpis Applebaum spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem internautów. Jedna z użytkowniczek Twittera stwierdziła, że rozważa pozew o zniesławienie.

Niewiarygodne. Oto co Jaruzelski powiedział na łożu śmierci

„11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, neofaszyści z Polski i całej Europy ponownie przemaszerują przez Warszawę. Nie oceniajcie wszystkich Polaków na tej podstawie” – napisała Applebaum na Twitterze.

Anne Applebaum robi to notorycznie. Prowokować narodowców uwielbia także Radosław Sikorski. Po co to robią? Tego na tę chwilę nie wiemy. Faktem jest jednak, że na pewno zbiorą teraz sporo materiałów do publikacji o prawicowej „mowie nienawiści”.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu politycy Prawa i Sprawiedliwości utrzymywali, że możliwy jest ich udział w Marszu Niepodległości. Ponadto z Narodowcami miał pójść prezydent Andrzej Duda. Czy w związku z tym władze RP zareagują?