Małgorzata Gersdorf pisze do Brukseli. Znamy treść listu

MAłgorzata Gersdorf

Od trzech lat polskie władze państwowe mają z Brukselą na pieńku. Większość zmian w prawodawstwie wdrażanych przez Zjednoczoną Prawicę budzi kontrowersje. Zdecydowanie po stronie europejskich dygnitarzy opowiada się polska opozycja. A ramię w ramię z nią m.in. prof. Małgorzata Gersdorf.

Rzeczona opozycja jest przekonana, że działa dla dobra demokracji w naszym kraju. Alarmowanie władz Unii o niepokojących zmianach nad Wisłą politycy nieformalnej koalicji antyPiS uważają za przejaw patriotyzmu. Jednakże reprezentanci opcji prorządowych nazywają to donosicielstwem i agenturą.

Tak czy owak, korespondencje związane z działaniami polskich władz wypływają z naszego kraju coraz częściej. Ku oburzeniu środowisk narodowo-konserwatywnych. Teraz jest nam dane poznać treść jednego z listów adresowanych do Komisji Europejskiej, bo ujawnił ją sam Sąd Najwyższy.

Korespondencja ma szczególny wydźwięk, bo jej autorką jest Małgorzata Gersdorf, od dawna skonfliktowana z politykami PiS i opcji sojuszniczych. I Prezes Sądu Najwyższego zdała Komisji swoisty raport, co oburzyło m.in. dziennikarzy portalu niezalezna.pl

Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w Sądzie Najwyższym po postanowieniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o tzw. środkach tymczasowych.

– W zawiadomieniu prezes Gersdorf poinformowała, że 19 października wszyscy sędziowie SN objęci zakresem działania środków tymczasowych zostali zawezwani do podjęcia obowiązków służbowych w SN i do końca października 22 sędziów stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części z nich już przydzielono sprawy do rozpoznania – przekazał Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

ZOBACZ:
Nieoficjalnie: wkrótce rekonstrukcja rządu. Wassermann ministrem

Jednakże Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości) już w październiku zapewniał, że Gersdorf nie jest I Prezesem Sądu Najwyższego. Z kolei sędziowie, którzy po decyzji TSUE wrócili do SN, nadal są sędziami w stanie spoczynku.

Cały list można przeczytać TUTAJ.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedy w końcu rząd zrobi porządek z tymi szujami raz na zawsze? Oczekujemy większej skuteczności państwa w postępowaniu z tymi zdrajcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here