Kaczyński w siódmym niebie. Uwielbiany poseł dołączy do PiS?

4
Prawo i Sprawiedliwość

W Prawie i Sprawiedliwości stypa po nie do końca udanych wyborach samorządowych najprawdopodobniej nie będzie trwać zbyt długo. Już wkrótce bowiem pozycja partii rządzącej w parlamencie stanie się jeszcze bardziej imponująca. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Czy Marek Jakubiak zasili niebawem szeregi PiS?

PiS można kochać albo nienawidzić, natomiast trzeba im oddać, że w imponującym stylu zdobywają miejsca w parlamencie. Klub PiS-u ma już znacznie więcej posłów, niż wywalczył sobie podczas poprzednich wyborów samorządowych. I wiele wskazuje na to, że to nie koniec.

Posłowie albo z własnej woli opuszczają swoje partie, by przejść do PiS, albo zostają przygarnięci pod skrzydła partii przez Jarosława Kaczyńskiego. Najczęściej jednak do transferów dochodzi w wyniku konfliktów w konkurencyjnych ugrupowaniach.

Teraz sytuacja jest szczególna.

Nie ulega bowiem wątpliwości, że jeżeli ten “transfer” dojdzie do skutku, to w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie wystrzelą szampany. Marek Jakubiak jest ceniony i poważany nawet przez sympatyków PiS. Teraz znany poseł odszedł z klubu Kukiz’15 i wyraźnie odcina się od lidera tego ruchu.

Dla partii rządzącej byłby potężnym wzmocnieniem. Co na to sami zainteresowani? Głos w sprawie zabrał m.in. prominentny poseł PiS – Marcin Horała. Zwrócił m.in. uwagę, że “Marek Jakubiak wyrażał chęć tworzenia nowej formacji”. Podkreślił ponadto, że “polityka to nie jest piłka nożna, gdzie w okienku transferowym trzeba kupić jak najwięcej zawodników”.

CZYTAJ TAKŻE:
Nieoficjalnie: wkrótce rekonstrukcja rządu. Wassermann ministrem

Politycy odpowiadają. Czy Marek Jakubiak pasowałby do PiS?

– Z drugiej strony Prawo i Sprawiedliwość jest formacją otwartą, chętną do współpracy, więc jeśli ktoś akceptuje nasze wartości, nie ma w swoim życiorysie jakichś czarnych plam, a w tym przypadku nic mi na ten temat nie wiadomo, to droga do współpracy jest otwarta – powiedział Horała, który jest szefem sejmowej komisji śledczej ds. VAT.

Sam Jakubiak nie odniósł się jeszcze do pogłosek o przejściu do PiS. Stwierdził jednak, że raczej nie założy własnego ugrupowania. – Tych partii jest mnóstwo całe. Co po następnej partii? – pytał retorycznie na antenie Polsat News. Jak dodał, chce zorganizować coś na wzór “federacji”.

– Nie mam interesów w rozdrabianiu centrum polityki polskiej, ja bym wolał połączyć kilka partii, niż robić nową partię – zapowiedział Marek Jakubiak. Czyżby miał na myśli jedno, wielkie konserwatywne ugrupowanie?

Spekulacje mnożą zwłaszcza po słowach Donalda Tuska o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, który miałby być… premierem. Właśnie wtedy, gdy Tusk piastowałby urząd głowy państwa. Przychylne Tuskowi media już życzeniowo piszą o nowej władzy PO-PSL (tutaj). – To jest wyjątkowo utalentowany i zdeterminowany polityk – powiedział o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu Donald Tusk.

Marcin Palion
Pasjonat polityki historii współczesnej. Autor mnóstwa publikacji o tematyce polityczno-społecznej. Wcześniej dziennikarz sportowy w mediach lokalnych. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl

4 KOMENTARZE

  1. Pan Marcin Palion autor artykulu mija sie z prawda. Nie pierwszy raz. Pismak za pieniadze obcych pieprzy od rzeczy. Puk , puk panie Palion. Sprzedawczyku .

  2. Donald T. zwany matołem, za to wszystko co uczynił, za te ruiny do których doprowadził będąc premierem Naszej Polski, już dawnoi powinien gnić w pierdlu albo dostać KSa. ścierwu tuskiemu marzy się prezydentura ??? Na komin wracaj psi synu. Idź się powiesić. TO najlepsze co możesz łajdaku zrobić. AMEN!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here