Nie Morawiecki, a właśnie on. 27-latek następcą prezesa PiS?

Kim jest Jakub Banaszek?
Kim jest Jakub Banaszek?

Choć na razie prezes Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru odchodzić z polityki, to swojego następcę prędzej czy później namaścić musi. Większość ekspertów stawiała, że będzie to Mateusz Morawiecki. Jednak, wszystko na to wskazuje, obecny premier będzie musiał pogodzić się z rolą „rezerwowego”.

ZOBACZ:
Nieoficjalnie: wkrótce rekonstrukcja rządu. Wassermann ministrem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ceni przede wszystkim lojalność i solidarne działanie na korzyść partii. Nic więc dziwnego, że miewa słabość do polityków młodych, nigdy nie sprzeciwiających się linii ugrupowania.

Nowa gwiazda PiS

Takim człowiekiem jest właśnie 27-latek, który w ostatnich tygodniach stał się ulubieńcem lidera Prawa i Sprawiedliwości. To nowo wybrany prezydent Chełma z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Jakub Banaszek.

I mogłoby się wydawać „a kimże jest ten Banaszek”. Ot, młody działacz, który w polityce stawia pierwsze kroki. Może i tak, natomiast jego wkład w sukcesy PiS jest większy, niż mogłoby się wydawać. Ma 27 lat, a już 3 lata temu wydatnie przyczynił się do sukcesu Andrzeja Dudy. M.in. pomagał w obsłudze „DudoBusa”.

Aż w końcu przyszła kampania samorządowa i jej efekt – wyraźna wygrana w wyścigu o prezydenturę w mieście Chełm. Na sukces złożyło się wiele czynników, którymi Banaszek zaimponował władzom PiS. Szczególnie lider partii rządzącej nie ukrywa zachwytu młodzieńcem z Lubelszczyzny.

– On zapewnia, że jego współpraca z rządem i samorządem wojewódzkim będzie świetna – zachęcał do głosowania na swojego kandydata Jarosław Kaczyński. Banaszek otrzymał także poparcie Mateusza Morawieckiego. Sam Morawiecki może jeszcze nie zdawać sobie sprawy, że wyrasta mu poważna konkurencja w postaci ambitnego polityka ze wschodu kraju.

Banaszek pokonał Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Agatę Fisz. W pierwszej turze kandydat PiS otrzymał 36,73% poparcia, w drugiej zaś – 50,89%. Pokonał kontrkandydatkę liczbą 457 głosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here