Nieoficjalnie: wkrótce rekonstrukcja rządu. Wassermann ministrem

Rekonstrukcja rządu Małgorzata Wassermann

Rekonstrukcja rządu ze stycznia miała być tylko pierwszym etapem roszad w gabinecie premiera Morawieckiego. I wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na szczytach władzy dojdzie do kolejnych zmian – tym razem naprawdę rewolucyjnych. Największą wygraną przegranego boju samorządowego ma być Małgorzata Wassermann.

Posłanka związana z Prawem i Sprawiedliwością szybko zaskarbiła sobie sympatię milionów Polaków. Przejęła wielu wyborców po swoim ojcu Zbigniewie, który w 2010 roku zginął w katastrofie prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

Jednakże prawdziwą sławę Małgorzacie Wasserman dało przewodzenie komisji ds. Amber Gold. Takie przesłuchania jak to wczorajsze – gdy zasiadła naprzeciw Donalda Tuska – przysparzają jej wielu zwolenników po konserwatywnej stronie sceny politycznej. Wassermann generuje też spore poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

Rekonstrukcja rządu?

I wszystko wskazuje na to, że już wkrótce otrzyma bardzo atrakcyjną nagrodę za swój wkład w sukces PiS. Jak dowiedzieli się dziennikarze „Faktu”, Małgorzata Wassermann przymierzana jest na stanowisko ministra sprawiedliwości.

Znaczna część wyborców PiS zapewne widziałaby obiecującą prawniczkę na tak prestiżowym stanowisku. Zwłaszcza po wielu posiedzeniach komisji ds. Amber Gold, podczas których Wassermann udowadniała, że nie ma kompleksów nawet wobec „grubych ryb” polskiej i europejskiej polityki.

Tezy stawiane przez dziennikarzy popularnego tabloidu zdaje się potwierdzać fakt, że spekulacje o Małgorzacie Wassermann jako ministrze sprawiedliwości pojawiały się już w 2015 roku. Wtedy jednak wybrano Zbigniewa Ziobrę. Na razie nie wiadomo, co miałoby się stać z obecnym szefem resortu sprawiedliwości. Nie wiemy również, kiedy miałaby mieć miejsce rekonstrukcja rządu. Natomiast już w styczniu o takiej możliwości mówił premier Morawiecki.

ZOBACZ:
Lidl i Biedronka otwarte 12 listopada? Mamy odpowiedź

Kim jest Małgorzata Wassermann?

Jest córką Zbigniewa Wassermanna i jego żony Haliny. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, po których odbyła aplikację adwokacką. Po uzyskaniu uprawnień zawodowych rozpoczęła praktykę w zawodzie adwokata w ramach prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here