Tadeusz Drozda i Cezary Żak są rodziną! „Był moim pierwszym uczniem”

Nie każdy wie, że Tadeusza Drozdę i Cezarego Żaka łączą więzy krwi. Są oni braćmi ciotecznymi (kuzynami). Satyryk podkreśla, że to właśnie on wprowadził Cezarego Żaka w świat aktorstwa. Teraz z dumą śledzi jego karierę. 

Tadeusz  Drozda w rozmowie z dziennikiem „Fakt” ujawnił rodzinne koligacje. „Nasze mamy były rodzonymi siostrami”. Starszy cioteczny brat wspomina, jak „zaopiekował się” młodym Cezaryn Żakiem.

– „Był moim pierwszy uczniem. Zaczynał w moim kabarecie, a tego, czego uczą estrada i kabaret, nie nauczy żadna szkoła teatralna” – zapewnia Drozda. Wspomina, że grali razem przez sześć lat.

Dziś Tadeusz jest już na emeryturze, a Cezary Żak zapracował na miano czołowego polskiego aktora. Zyskał popularność głównie dzięki rolom w serialach „Miodowe lata” i „Ranczo”. – Świetnie sobie radzi w teatrze i filmie – podkreśla Tadeusz Drozda.

Tadeusz Drozda

Tadeusz Drozda jest satyrykiem, komikiem, aktorem i konferansjerem. Debiutował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie Elita. W latach 70. XX w. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. W latach 90. był twórcą i prezenterem programu Dyżurny Satyryk Kraju w Polsacie. Później prowadził również program Śmiechu Warte w TVP1, talk-show Herbatka u Tadka emitowany w TVP2 i TV Polonia.

Jesienią 2008 roku prowadził ponownie program Dyżurny Satyryk Kraju, tym razem na antenie telewizji TV7 Szczecin. Prezentował spostrzeżenia na temat rzeczywistości społeczno-politycznej. Od grudnia 2014 roku prowadzi program Drozda na weekend na antenie Superstacji, gdzie prowadzi wywiady z zaproszonymi gośćmi.

Cezary Żak

Cezary Żak to aktor teatralny i filmowy oraz reżyser teatralny. W teatrze zadebiutował 15 marca 1986 roku rolą Działacza społecznego w sztuce Panna Tutli Putli Stanisława Ignacego Witkiewicza wystawianej przez Wrocławski Teatr Współczesny. Grał w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatrze Powszechnym w Warszawie.

ZOBACZ:
Hanna Gronkiewicz-Waltz rozwiąże Marsz Niepodległości! "Sama to podpiszę"

W latach dziewięćdziesiątych był gospodarzem teleturnieju As, dama, walet emitowanego na antenie Polsatu. Zasłynął za sprawą popularnego sitcomu Miodowe lata (1998-2003), w którym wcielał się w postać egoistycznego i bardzo pomysłowego Karola Krawczyka.

W 2006 roku dołączył do obsady serialu Ranczo, w którym grał podwójną rolę braci-bliźniaków. W latach 2010-2011 grał główną rolę w serialu Ludzie Chudego.

ZOBACZ:
Poniżej poziomu? Kuba Wojewódzki wstawił takie zdjęcie z Izraela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here