Banderowcy z Ukrainy przyjadą na Marsz Niepodległości! Wywołają zamieszki?

Ukraińska organizacja „Sicz Karpacka” zapowiedziała, że jej przedstawiciele wezmą udział w warszawskim Marszu Niepodległości. Członkowie organizacji kultywującej Stepana Banderę dostali zaproszenie na Marsz od tzw. „Szturmowców”, którzy chcą utworzyć na manifestacji tzw. „Czarny blok”. Czy banderowcy z Ukrainy wywołają zamieszki?

W roku 2017 Szturmowcy wraz z Autonomicznymi Nacjonalistami oraz Radykalnym Południem zorganizowali „Czarny Blok” na Marszu Niepodległości. Był to rodzaj autonomicznej kolumny w ramach manifestacji. Skupiła ona radykalne grupy nacjonalistów z Polski i całej Europy. W Czarnym Bloku maszerowało ok. 400 osób. W tym roku do „Czarnego Bloku” chcą dołączyć banderowcy z Ukrainy. Organizatorzy manifestacji z pewnością nie będą zachwyceni.

Banderowcy z Ukrainy wywołają zamieszki?

„Sicz Karpacka” to formacja znana z organizowania antywęgierskich akcji na Zakarpaciu. Jej członkowie czczą Stepana Banderę i innych ludobójców spod znaku OUN-UPA. O tym, że wybierają się na Marsz Niepodległości poinformowali na Facebooku.

„Ogień białego powstania pali się na wschodzie Europy! Już 11 listopada ponad 100.000 nacjonalistów na ulicach Warszawy ponownie weźmie udział w Marszu upamiętniającym Polski Dzień Niepodległości.

Dziś, szowinistyczne siły pod kontrolą liberałów i globaliści próbują uczynić z naszych dumnych ludzi wrogów, poprzez manipulowanie historycznymi problemami w celu stworzenia prowokacji.

Nasz ruch jednak walczy z tym szowinizm poprzez ponowne nawiązywanie stosunków braterskich ze wszystkimi grupami ludzi, którzy są gotowi bronić swojej tożsamości. W związku z tym, delegacja około 15 naszych przedstawicieli dołączy do przyjaciół z bardzo aktywnego polskiego ruchu, szturmowców, w czarnym bloku Marszu Niepodległości”– czytamy na facebookowym profilu organizacji.

Nie wiadomo, jak na ich obecność zareagują pozostali uczestnicy Marszu. Istnieje obawa, że dojdzie do napiętej sytuacji. Czy organizatorzy Marszu podejmą jakieś działania prewencyjne? O sprawie będziemy informować.

 

19 KOMENTARZE

 1. w moim Miastku ci……dostali wp….l dwa razy. Mają chęć dostać jeszcze ??? Niech jadą. Dostaną znów łomot aż im się odechce. banderowskie świnie

 2. No chyba nikt nie wierzy w te bzdety. Poza tym co to jest 400 osób w marszu dziesiątek tysięcy niech sobie idą kropla w morzu. Nawet i tęczowy blok może iść bez różnicy. Ważne jest by świętować ten piękny dzień.

  • Jasne, w Monachium też mówili: „Na te przemarsze Hitlera nikt nie pójdzie, to garstka nieszkodliwych oszołomów…” A potem Armia Czerwona musiała pokazywać Niemcom, gdzie jest ich miejsce.

 3. Redaktorku chyba ten artykuł płodziłeś w pośpiechu by stworzyć dramaturgię co to będzie się działo 11listopada gdy na ulicę Warszawy wyjdzie 100 000tys nacjonalistów Czyli nie będzie tam normalnych ludzi tylko sami nacjonaliści?????

  • To wg ciebie nacjonalista to nie normalny człowiek ? Wg mnie artykuł wyssany z palca… 100 tys nacjonalistów przejdzie, skąd to niby wiecie ? Fake News

 4. żadnych dziadów zwłaszcza banderowców, mamy uczcić 100 lecie odzyskania i oddać hołd wielkim ludziom taki jak np Józef Piłsudski, a Ci co przychodzą robić syf powinni się trochę zastanowić a nie wstyd przynosić Wielkiej Polsce. Pozdrawiam i zapraszam do WWA

 5. Tytuł tego żenującego artykułu podpowiada jak mają myśleć czytelnicy . „czy będą zamieszki ?” .
  Odpowiadam : będą za Kaczyńskiego , Mieszko z rodziną nie maja z tym nic wspólnego ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here