Kukiz będzie maszerował z prezydentem 11 listopada? Postawił dwa warunki

Fot. Wikimedia/Silar

Po ogłoszeniu decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. zakazu Marszu Niepodległości, Andrzej Duda poinformował, że 11 listopada odbędzie się państwowy marsz objęty patronatem Prezydenta RP. Paweł Kukiz zapowiedział, że może uczestniczyć w tej manifestacji, jeżeli prezydent spełni dwa warunki. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała wczoraj Marszu Niepodległości, o czym poinformowała na specjalnej konferencji prasowej. Zgromadzenie miało odbyć się 11 listopada w Warszawie. Prezydent stolicy swoją decyzję motywowała względami bezpieczeństwa. Dodała również, że w Marszu co roku uczestniczą osoby, które wznoszą skandaliczne hasła i powołują się na niebezpieczną ideologię. Swoją decyzję konsultowała z Rafałem Trzaskowskim.

W związku z decyzją prezydent Warszawy ws. zakazu Marszu Niepodległości, Andrzej Duda spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Podczas konsultacji ustalili, że 11 listopada odbędzie się państwowy marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Informację prezekazał rzecznik prezydenta.

Paweł Kukiz będzie maszerował z prezydentem? Postawił dwa warunki

Przed ogłoszeniem decyzji przez rzecznika prezydenta lider ruchu Kukiz’15 zaapelował w liście do prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowanie w Warszawie 11 listopada i objęcie patronatem Narodowego Marszu Niepodległości. Wieczorem na antenie Polsat News Kukiz powiedział, że „bardzo się cieszy, że prezydent wziął udział w tej całej sytuacji”.

Na pytanie, czy pójdzie na ten marsz, Kukiz odpowiedział, stawiając dwa warunki. „Jeśli pan prezydent zaprosi wszystkie opcje polityczne, w tym naszą opcję, i będzie w tym marszu szedł – wszystko jedno, czy w czole tego marszu, w środku, czy na końcu – pójdę w tym marszu. Zostanę, chociaż miałem inne plany”.

ZOBACZ:
Kukiz będzie maszerował z prezydentem 11 listopada? Postawił dwa warunki
”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here