Jaki przerwał milczenie. Nie zostawił suchej nitki na Gronkiewicz-Waltz

Patryk Jaki
Patryk Jaki

Patryk Jaki postanowił przerwać milczenie po wyborach samorządowych. Polityk Zjednoczonej Prawicy udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym skomentował decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o odwołaniu Marszu Niepodległości.

W środę, podczas specjalnej konferencji prasowej, Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, iż zdecydowała o nie wydaniu zgody na przemarsz ulicami Warszawy Marszu Niepodległości. Włodarz Warszawy przyznała, że nie interesuje ją fakt, iż MN uzyskał status imprezy cyklicznej.

Gronkiewicz-Waltz jako powód swojej decyzji wskazywała bezpieczeństwo mieszkańców. Głos w tej sprawie zabrał kandydat na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki, który nie zostawił na HGW suchej nitki.

Patryk Jaki nie zostawił suchej nitki na HGW

Patryk Jaki udzielił wywiadu serwisowi Wirtualna Polska. Podczas rozmowy bez ogródek przyznał, że decyzja obecnej prezydent Warszawy jest skandaliczna. Co więcej, Jaki uważa, że cała sytuacja doprowadzi do gigantycznych zamieszek na ulicach Warszawy, a to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, o którym mówiła HGW.

– Moim zdaniem to jest jawne prowokowanie do zadym. Obowiązkiem prezydenta Warszawy jest dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Polacy to naród działający często na przekór decyzjom polityków i jeżeli coś się ludziom zakazuje, to nimi często kierują złość, emocje – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

– „Dlatego uważam decyzję prezydent za skrajnie nieodpowiedzialną, skandaliczną. Tym bardziej, że już mamy doświadczenia z zakazywaniem przez panią prezydent innych marszów przy okazji innych rocznic, i to również prowokowało ludzi do zadym – dodał.

ZOBACZ:
Makabryczne odkrycie w sądowej toalecie. Martwy świadek leżał tam trzy dni

„Przykro mi, że miałem rację”

Całą sprawę Jaki skomentował również za pośrednictwem Twittera. Zamieścił tam gorzki wpis, w którym przyznał, że „niestety miał rację”.

– Przykro mi, że miałem racje. Nie będzie Warszawy dla wszystkich. Będzie partyjna stolica. Wolność? Dla mnie to również podstawowe prawa dla tych, z którymi się nie zgadzam – napisał były kandydat na prezydenta stolicy.

Wpis Patryka Jakiego odbił się szerokim echem w internecie. W ciągu doby zebrał niemal 5 tysięcy polubień. Dalej podało go zaś ponad tysiąc osób. Na standardy Twittera jest to bardzo imponujący rezultat.

2 KOMENTARZE

  1. HGW była kiedyś w Odnowie w Duchu Świętym występowała na Wałach Jasnogórskich i dawała świadectwa teraz opętał ją szatan z PO wiadomo pieniądze ludzi psują jak maja za dobrze . Teraz służy ale mamonie przecież dwóm Bogom służyć nie można. Zawiść do rządzących jest tym większa kiedy udowodnili że bezprawnie powzięli z mężem za grosze kamienice od rodziny i to od oszusta członka rodziny. Nakazem komisji musieli zwrócić do kasy ratusza.Hanka zbiedniała Duch Święty dokonał sprawiedliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here