Pijesz energetyki? Mogą zabić Cię w 90 minut!

0

Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez University of Texas w Houston wskazują, że picie dużej ilości napojów energetycznych może spowodować śmiertelne zagrożenie. Szkodliwe skutki mogą wystąpić w ciągu zaledwie 90 minut. Energetyki znacznie zwiększają ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Jak przekonują naukowcy z University of Texas w Houston, popularne energetyki zwężają naczynia krwionośne, co powoduje ograniczenie przepływu krwi do najważniejszych narządów. Wg nich przyczyniają się do tego niektóre ze składników w napoju, np. kofeina czy cukier.

W ramach badania naukowcy z University of Texas w Houston zebrali zespół 44 studentów ze Szkoły Medycznej McGovern w UTHealth. Wszyscy uczestniczący w badaniu byli w wieku 20 lat, nie palili i sklasyfikowano ich  jako „zdrowych”.

Energetyki mogą zabić Cię w 90 minut

Każda z tych osób musiała wypić jedną puszkę napoju energetycznego (330 ml). Po 90 minutach zostali poddani badaniom ultrasonograficznym, podczas których sprawdzano ogólny stan naczyń krwionośnych.

Okazało się, że w ciągu zaledwie 90 minut średnica naczyń krwionośnych zmniejszyła się  prawie o połowę. A to oznacza, że zmniejsza się też ilość krwi dopływającej do ważnych narządów, co zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. W niektórych przypadkach picie energetyków może więc prowadzić nawet do śmierci.

CZYTAJ TAKŻE:
Makabryczne odkrycie w sądowej toalecie. Martwy świadek leżał tam trzy dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here