Niezwykły gest na 100-lecie niepodległości Polski. Piramida Cheopsa w biało-czerwonych barwach!

Już w najbliższą niedzielę 11 listopada będziemy świętować 100-lecie niepodległości Polski. Jak dowiedział się portal hurghada24.pl, z tej okazji w Egipcie odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Wszystko za sprawą inicjatywy ambasady RP w Kairze. 

Jak informujeportak hurghada24pl, w najbliższą sobotę wieczorem (10 listopada) w Egipcie uczczone zostanie 100-lecie niepodległości Polski. W związku z tym piramidy w Gizie zostaną podświetlone na biało-czerwono. Oprócz tego, na piramidzie Cheopsa, która mierzy 139 metrów, zostanie wyświetlony laserem rocznicowy napis w trzech językach: polskim, arabskim i angielskim.

Do przygotowywanej specjalnie na tę okazję inscenizacji dojdzie podczas przedstawienia „Światło i Dźwięk”. Będzie je można zobaczyć sprzed słynnej rzeźby Sfinksa po zachodzie słońca, a także z innych miejsc na płaskowyżu.

Warto podkreślić, że polską flagę będzie widać praktycznie w całym Kairze. Piramidy w Gizie po raz pierwszy w historii zostaną podświetlone w polskie barwy narodowe.

O naszym Święcie Niepodległości usłyszy cały świat…Jak dowiedział się portal hurghada24.pl z okazji 100-lecia…

Posted by hurghada24.pl on Monday, 5 November 2018

ZOBACZ:
Wszystko jasne. Ujawniono, czy Kaczyński pójdzie w marszu 11 listopada

100-lecie niepodległości Polski

W Warszawie 11 listopada odbędą się dwa marsze. Jeden, organizowany od kilku lat przez środowiska narodowe Marsz Niepodległości, i drugi – marsz państwowy pod patronatem Prezydenta RP. Oprócz tego w całej Polsce środowiska narodowe i patriotyczne organizują lokalne obchody na 100-lecie niepodległości naszego kraju.

ZOBACZ:
Policja udostępnia to niepozorne zdjęcie i ostrzega!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here