Policja udostępnia to niepozorne zdjęcie i ostrzega!

Brytyjska policja udostępnia w sieci niepozornie wyglądającą fotografię. Okazuje się jednak, że może kryć się za nim prawdziwy ludzki horror.

Brytyjska policja z Wiltshire masowo publikuje w sieci niepozornie wyglądające zdjęcie. Widzimy na nim osobę, która w jednym z domów myje okna. Pomimo tego, iż cała sytuacja wygląda na normalną, bardzo możliwe, że za uwiecznioną scenką kryje się ludzki horror.

Funkcjonariusze publikując wspomniane zdjęcie chcą rozbudzić czujność obywateli. Okazuje się bowiem, że osoby, które codziennie wykonują rozmaite obowiązki domowe, a przy tym nigdy nie opuszczają domu same, mogą znajdować się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Brytyjska policja udostępnia niepozorne zdjęcie. Ludzie mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie

– Czy widzisz osoby, które całymi dniami sprzątają dom i nigdy nie wychodzą z niego same? – pytają policjanci w nagraniu opublikowanym na ich profilu w serwisie Twitter.

Jakie zagrożenie czyha na osoby, które uwiecznione zostały na zdjęciu oraz nagraniu? Policjanci przyznają, że ich życie może być prawdziwym horrorem. Okazuje się bowiem, że mogą być one więzione. Przetrzymywane i zmuszane do pracy.

Policjanci twierdzą, że to forma współczesnego niewolnictwa. Ludzie są więzieni w domach, a gospodarz zmusza ich do wykonywania rozmaitych prac. Nie wypłaca im żadnej pensji. Funkcjonariusze przyznają, że ofiarą tego typu przestępstw padają najczęściej migranci, którzy przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu lepszego życia. Chcąc zacząć zarabiać pieniądze imają się różnych prac, ale nie zdają sobie sprawy, że ich potencjalny wybawca może zamienić ich życie w horror.

– Mogą być uwięzione. Przetrzymywanie i zmuszanie ludzi do prac domowych bez zapłaty jest formą współczesnego niewolnictwa, o której wiele osób nie ma pojęcia. Najczęściej jej ofiarami padają migranci, niektórzy nawet nie wiedzą, że są wykorzystywane – piszą przedstawiciele stowarzyszenia Words In The Bucket.

ZOBACZ:
Marcinkiewicz wezwany do prokuratury. Były premier pójdzie do więzienia?

Ofiarami są też Polacy

Przedstawiciele Words In The Bucket informują, że ofiarami tego typu przestępstw padają też obywatele Polski. W tym miejscu można przytoczyć sytuację, która miała miejsce na początku listopada. Wówczas policja zatrzymała parę Brytyjczyków, którzy przez lata więzili imigranta z Polski.

Mężczyzna był przetrzymywany w ich przydomowej szopie. Spał na plastikowym leżaku, nie miał dostępu do toalety. Jego posiłki składały się zaś z przeterminowanego jedzenia, które nie zawsze dostawał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here