Wszystko jasne. Ujawniono, czy Kaczyński pójdzie w marszu 11 listopada

Fot. Wikimedia/Aargambit

11 listopada ulicami Warszawy przejdzie marsz zapowiedziany przez prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Wezmą w nim udział, oprócz głowy państwa, premier Mateusz Morawiecki oraz inni państwowi oficjele. Do tej pory nie wiadomo było jednak, czy na miejscu pojawi się prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

W środę Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że Marsz Niepodległości zapowiedziany na 11 listopada, nie otrzyma jej zgody na przemarsz ulicami Warszawy. Już dzień później sąd uchylił jej decyzję, jednak w międzyczasie swój marsz ogłosił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent naszego kraju oświadczył, że marsz rozpocznie się dokładnie w tym samym miejscu, co Marsz Niepodległości. Pójdzie też tą samą trasą.

W wydarzeniu, zgodnie z tym, co zapowiadają przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości udział wezmą: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie w jego rządzie oraz inni, czołowi politycy partii rządzącej.

Niemal do ostatniej chwili nie wiadomo było jednak, czy w marszu pójdzie prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Marsz 11 listopada. Czy pójdzie w nim Jarosław Kaczyński?

Po ogłoszeniu marszu przez prezydenta Dudę w sieci natychmiast zaroiło się od spekulacji. Internauci byli bowiem niezwykle ciekawi, czy w wydarzeniu udział weźmie prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński. W ostatnim czasie głośno było przecież o jego problemach zdrowotnych, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie.

ZOBACZ:
Policja udostępnia to niepozorne zdjęcie i ostrzega!

Głos ws. uczestnictwa Kaczyńskiego w marszu, który 11 listopada, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, przejdzie ulicami Warszawy, zabrała rzecznik partii, Beata Mazurek. Postanowiła ona rozwiać spekulacje i oświadczyła, że Jarosław Kaczyński będzie uczestniczył w państwowym wydarzeniu.

– We mszy św., następnie w uroczystej odprawie wart, w marszu, w uroczystym spotkaniu na Zamku Królewskim – powiedziała Beata Mazurek odpowiadając na pytania dotyczące obecności Jarosława Kaczyńskiego.

Jak będzie wyglądał marsz?

Marsz zapowiedziany przez prezydenta wyruszy o godzinie 15:00 z Ronda Dmowskiego. Na jego czele jechać będzie ok. 40 wojskowych wozów bojowych, dalej szli będą żołnierze, kombatanci oraz harcerze. Dopiero dalej państwowi oficjele z prezydentem i premierem na czele, a następnie pozostali uczestnicy marszu.

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu na niebie pojawią się dwa samoloty typu „Iskra”, a prezydent wygłosi krótkie przemówienie.

Nie wiadomo, czy do marszu dołączą się uczestnicy Marszu Niepodległości, którzy na Rondzie Dmowskiego spotykają się o godzinie 14:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here