Osadzony z ośrodka w Gostyninie wyjdzie na wolność? To pierwszy taki przypadek


Sąd w Płocku po raz pierwszy uwzględnił wniosek osadzonego z ośrodka w Gostyninie i uznał, że jego dalszy pobyt w placówce nie jest konieczny. Oznacza to, ze na wolność może wyjść mężczyzna wielokrotnie karany za napaść seksualną, również na dzieci. Orzeczenie sądu jest nieprawomocne.

W Gostyninie funkcjonuje ośrodek dla osób szczególnie niebezpiecznych, którym skończyły się kary więzienia, a których wypuszczenie zagrażałoby społeczeństwu. Wśród pensjonariuszy Ośrodka znajdują się m.in. Mariusz Trynkiewicz oraz Leszek Pękalski – nazywany „wampirem z Bytowa”.

Osadzony w Gostyninie wyjdzie na wolność?

Przez cztery lata funkcjonowania placówki nie opuściła jej żadna z osadzonych osób. Teraz sąd w Płocku przychylił się do wniosku osadzonego w ośrodku w Gostyninie. W orzeczeniu wskazano, że dalszy pobyt mężczyzny w ośrodku nie jest konieczny. Mężczyzna przebywa w ośrodku od 2016 roku.

Skazany dopuścił się w przeszłości napaści seksualnej na dwie osoby nieletnie, które były jego „dalekimi krewnymi”.  Wcześniej odbywał karę w Zakładzie Karnym w Sztumie. Był osobą wielokrotnie karaną. Dwa pierwsze czyny to były wykroczenia, następnie było przestępstwo przeciwko rodzinie, a następnie dwa przestępstwa związane z nadużyciami seksualnymi wobec osób nieletnich.

„Każde z tych przestępstw było implikowane alkoholem” – opisywała sędzia Ewelina Dolińska, która orzekała w sprawie.

Zdaniem specjalistów uzależnienie stanowi główny problem osadzonego. Nie stwierdzono u niego zaburzeń preferencji seksualnych pod postacią pedofilii. Należy jednak zauważyć, że zgodnie z pierwszą opinią oskarżony powinien pozostać w ośrodku. Sędzia ocenił wtedy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że po raz kolejny popełni przestępstwo.

Prokuratura Okręgowa w Płocku złożyła wniosek o uzasadnienie i zapowiada odwołanie od orzeczenia.

ZOBACZ:
Niezwykły gest na 100-lecie niepodległości Polski. Piramida Cheopsa w biało-czerwonych barwach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here