Coś pięknego! Oto co zrobiły Węgry w 100-lecie niepodległości Polski

Węgry Budapeszt

Polska hucznie świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Środowiska narodowe i przedstawiciele rządu po raz pierwszy świętują wspólnie. Z kolei bracia Węgrzy po raz kolejny wykonali ukłon w kierunku Polaków. Budapeszt i całe Węgry wyglądają dziś jak nasza Ojczyzna.

Historia naszego kraju – choć tragiczna – jest bezsprzecznie przepiękna. Wielokrotnie odradzaliśmy się jak Feniks z popiołów. Zwyciężaliśmy bitwy teoretycznie przegrane już na starcie. Ratowaliśmy Europę przed zalewem islamskim i bolszewickim.

Dziś przyszedł czas refleksji, podsumowań i świętowania. Dokładnie 100 lat temu odzyskaliśmy upragnioną niepodległość. Po 123 latach zrzuciliśmy kajdany założone przez zaborców i Polska powróciła na mapy świata.

I choć dziś jesteśmy równie podzieleni jak przed utratą państwowości, to musimy robić wszystko, by ten szczególny dzień okazał się idealny. Bez wątpienia jednym z największych pozytywów jest fakt, że środowiska konserwatywne są coraz bardziej skonsolidowane.

Natomiast świętowanie jeszcze bardziej umilą nam działania naszych bratanków. Węgry naprawdę się postarały. Polacy, którzy w ostatnich dniach odwiedzili Budapeszt musieli być zachwyceni. W wielu miejscach zawisły bowiem… polskie flagi narodowe.

Węgry: Budapeszt jak Warszawa

Viktor Orban i spółka zrobili coś wspaniałego. Media społecznościowe lotem błyskawicy obiegają zdjęcia ze stolicy Węgier. Niesamowite wrażenie wywiera m.in. fotografia ze słynnego Mostu Łańcuchowego.

Siedziba PiS zdewastowana

Z kolei 23 marca, w dzień przyjaźni polsko-węgierskiej, nasi bratankowie w podobny sposób przystrajają Most Elżbiety:

Jak widać, w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości angażują się wszyscy. Do tej pory widzieliśmy już wiele filmów z różnych stron świata, w których często w kreatywny sposób dawano do zrozumienia, że Niepodległa Polska to wielka sprawa.

Zapowiedziano już, że na biało-czerwono rozbłyśnie między innymi krzywa wieża w Pizie, piramidy w Egipcie, czy statua Chrystusa w Rio de Janeiro. Ale już dziś napływają do nas sygnały z innych krajów, w którym pamiętają o naszej historii. Nie tylko Węgry, ale też Ukraina czy Estonia. Jak informowaliśmy kilka godzin temu, na piękny gest zdobyła się także prezydent Litwy.

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Były redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl
3
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x