Coś pięknego! Oto co zrobiły Węgry w 100-lecie niepodległości Polski

3
Węgry Budapeszt

Polska hucznie świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Środowiska narodowe i przedstawiciele rządu po raz pierwszy świętują wspólnie. Z kolei bracia Węgrzy po raz kolejny wykonali ukłon w kierunku Polaków. Budapeszt i całe Węgry wyglądają dziś jak nasza Ojczyzna.

Historia naszego kraju – choć tragiczna – jest bezsprzecznie przepiękna. Wielokrotnie odradzaliśmy się jak Feniks z popiołów. Zwyciężaliśmy bitwy teoretycznie przegrane już na starcie. Ratowaliśmy Europę przed zalewem islamskim i bolszewickim.

Dziś przyszedł czas refleksji, podsumowań i świętowania. Dokładnie 100 lat temu odzyskaliśmy upragnioną niepodległość. Po 123 latach zrzuciliśmy kajdany założone przez zaborców i Polska powróciła na mapy świata.

I choć dziś jesteśmy równie podzieleni jak przed utratą państwowości, to musimy robić wszystko, by ten szczególny dzień okazał się idealny. Bez wątpienia jednym z największych pozytywów jest fakt, że środowiska konserwatywne są coraz bardziej skonsolidowane.

Natomiast świętowanie jeszcze bardziej umilą nam działania naszych bratanków. Węgry naprawdę się postarały. Polacy, którzy w ostatnich dniach odwiedzili Budapeszt musieli być zachwyceni. W wielu miejscach zawisły bowiem… polskie flagi narodowe.

Węgry: Budapeszt jak Warszawa

Viktor Orban i spółka zrobili coś wspaniałego. Media społecznościowe lotem błyskawicy obiegają zdjęcia ze stolicy Węgier. Niesamowite wrażenie wywiera m.in. fotografia ze słynnego Mostu Łańcuchowego.

CZYTAJ TAKŻE:
Siedziba PiS zdewastowana

Z kolei 23 marca, w dzień przyjaźni polsko-węgierskiej, nasi bratankowie w podobny sposób przystrajają Most Elżbiety:

Jak widać, w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości angażują się wszyscy. Do tej pory widzieliśmy już wiele filmów z różnych stron świata, w których często w kreatywny sposób dawano do zrozumienia, że Niepodległa Polska to wielka sprawa.

Zapowiedziano już, że na biało-czerwono rozbłyśnie między innymi krzywa wieża w Pizie, piramidy w Egipcie, czy statua Chrystusa w Rio de Janeiro. Ale już dziś napływają do nas sygnały z innych krajów, w którym pamiętają o naszej historii. Nie tylko Węgry, ale też Ukraina czy Estonia. Jak informowaliśmy kilka godzin temu, na piękny gest zdobyła się także prezydent Litwy.

Marcin Palion
Pasjonat polityki, historii współczesnej. Autor mnóstwa publikacji o tematyce polityczno-społecznej. Wcześniej dziennikarz sportowy w mediach lokalnych. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl

3 KOMENTARZE

  1. Po prostu Węgrzy nic dodac nic ująć tam Polskie flagi są nawet bez specjalnej okazji aż czasami glupio się czulem bo u nas bieda w tym temacie

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here