Narodowcy naprawdę to zrobili. Flaga UE spłonęła na MN

Podczas tegorocznego Marszu Niepodległości doszło kontrowersyjnego incydentu. Grupa uczestników, reprezentujących jedną z obecnych podczas pochodu organizacji, spaliła flagę Unii Europejskiej.

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Tym razem wielki patriotyczny pochód szedł pod banderą prezydenta Andrzeja Dudy. Przedstawiciele głowy państwa doszli bowiem do porozumienia z członkami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i ustalili, że w marszu pójdą wspólnie.

Marsz Niepodległości, jak co roku, budził ogromne emocje. W trakcie wydarzenia nie doszło do większych incydentów. Nie było także bijatyk oraz prowokacji. Zdarzały się za to mniejsze, kontrowersyjne sytuacje. Jedną z nich było spalenie flagi Unii Europejskiej.

Marsz Niepodległości. Spłonęła flaga Unii Europejskiej

Podczas Marszu Niepodległości spalona została flaga Unii Europejskiej. Zrobili to przedstawiciele jednej z organizacji narodowych, którzy sami poinformowali o tym fakcie. Mowa o członkach Młodzieży Wszechpolskiej, którzy na swoim Twitterze zamieścili zdjęcie, na którym widać płonącą flagę europejskiej wspólnoty.

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej relacjonują, że w momencie, gdy flaga Unii Europejskiej płonęła, zgromadzony wokół tłum skandował: „Przecz z Unią Europejską”.

„Flaga Unii Europejskiej spalona. Tłum skanduje: Precz z Unią Europejską!” – napisali przedstawiciele organizacji na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Dziennikarz Wiadomości TVP: ogarnijcie się

ZOBACZ:
Zapiera dech w piersiach! Oto najpiękniejsze ujęcia Marszu

Pod zdjęciem, które na Twitterze opublikowali członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, znalazło się mnóstwo komentarzy. Zachowanie przedstawicieli narodowej organizacji skomentowali m.in. dziennikarze TVP, Samuel Pereira oraz redaktor Wiadomości, Bartłomiej Graczak. Ten drugi zaapelował do członków Młodzieży Wszechpolskiej, by… „ogarnęli się”.

„Jest się czym chwalić? Ogarnijcie się” – napisał Bartłomiej Graczak.

Pereira zapytał natomiast czy przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej spalili flagę, ponieważ ktoś im zapłacił, czy był to efekt „głupoty”.

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej całego zdarzenia nie komentują. Oprócz zdjęcia, na którym palona jest flaga Unii Europejskiej, nie pojawiło się żadne odniesienie do tej sytuacji.

7 KOMENTARZE

 1. Brawo !!! Sam darłem się ile wlezie precz z unią eurpejską bo nie raz to było skandowane !szkoda że nie widziałem momentu jej spalenia

 2. Jestem za pełną wolnością w wyrażaniu swych poglądów. Ale są granice tej wolności, granice, których nie wolno przekraczać. Wolność jednych nie może szkodzić innym. A wybryk, jakiego dopuściła się któraś z grup uczestniczących w pochodzie, polegający na spaleniu flagi UE, bardzo zaszkodzi Polsce i Polakom.

  Spalenie flagi jest czynem w najwyższym stopniu nieodpowiedzialnym i karygodnym. Można go przyrównać do zrywania polskich flag przez Niemców w 1939 roku, a była to przecież wojna.

  Spalenie flagi UE wtedy, gdy większość europejskich krajów jest przeciw Polsce, kiedy Polska – tak naprawdę – w ogóle nie ma przyjaciół, jest czynem tak idiotycznym, że aż niewyobrażalnym.
  Czyjaś flaga jest taką samą świętością dla innych, jak flaga polska dla Polaków.

  Wyobrażam sobie, że flagę spaliło kilka osób i że byli to opłaceni prowokatorzy. Ich celem było zaszkodzenie w najwyższym stopniu Polsce w międzynarodowej opinii. Cała nadzieja w tym, że władze wyrażą szczere ubolewanie z powodu incydentu i że szybko ustalą sprawców, a sądy bezzwłocznie i surowo ich ukarzą.

  • Dzbanie jebany tępy chuju flaga UE nie jest flagą państwową i nie podlega żadnej ochronie prawnej, gdyż unia jak sama nazwa wskazuje zrzesza wiele państw ale miana takowego nie posiada

 3. A hanys i Slom to najprawdopodobniej trolle -prowokatorzy, być może z tej samej drużyny. A najłagodniej ujmując to użyteczni…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here