Viktor Orban ma problem. Opozycja chce jego dymisji

Viktor Orban Węgry Fidesz

Węgry od lat prowadzą podobną do polskiej politykę zagraniczną. Nic więc dziwnego, że Viktor Orban i jego ludzie są atakowani równie mocno jak politycy skupieni wokół Jarosława Kaczyńskiego. Fidesz ma kłopot, bo „demokratyczna” opozycja ma zamiar urządzić w Budapeszcie burdy.

Węgierska opozycja, podobnie jak ta w Polsce, maszeruje z flagami w gwiazdki i protestuje przeciwko legalnie wybranej władzy. Aby bez reszty zrozumieć obecną sytuację na Węgrzech, wystarczy wrócić pamięcią do wydarzeń, które na przełomie 2016 i 2017 r. miały miejsce w Warszawie.

Wydarzenia te obecnie rządzący okrzyknęli próbą zamachu stanu. I bez wątpienia taka interpretacja nie jest naciągana. Podobne próby destabilizacji państwa podejmują właśnie węgierscy „demokraci”. Co więcej, we wszystko włącza się Bruksela.

Viktor Orban pod ścianą. Opozycja coraz bardziej agresywna

Gdy siły antyrządowe robią wszystko, by spaskudzić rodakom premiera, unijni śledczy zakasają rękawy. Właśnie poinformowali, że nie przerwą dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia europejskich funduszy przez zięcia premiera Viktora Orbána.

Czynią dalsze kroki, chociaż węgierska policja nie znalazła żadnych dowodów w tej sprawie i postanowiła zakończyć śledztwo. Informacje te przekazała Lili Bayer z POLITICO.

István Tiborcz, mąż najstarszej córki Viktora Orbána został przez opozycję oskarżony o wyłudzenia funduszy unijnych. Miał korzystać z wpływów teścia. Unijna agencja antykorupcyjna postanowiła wyciągnąć konsekwencje wobec Tiborcza. Pomimo tego, że węgierska policja uznała, iż nie ma dowodów na nadużycia. Węgrom grozi konieczność zwrotu otrzymanych funduszy.

ZOBACZ:
Bruksela zamarła. Premier Islandii powiedziała prawdę o UE

– Pod koniec 2017 r. OLAF zakończyła dochodzenie w sprawie możliwych nieprawidłowości związanych z 35 projektami realizowanymi w ramach węgierskiego programu operacyjnego w zakresie środowiska i energii, współfinansowanymi przez europejskie fundusze spójności – powiedziała POLITICO rzeczniczka unijnej agencji ds. zwalczania nadużyć finansowych.

Fidesz i sfałszowane wybory?

Polecenie zwrotu funduszy byłoby dla Węgier najczarniejszym scenariuszem. Jednakże opozycja, podobnie jak ta w Polsce, wychodzi z założenia, że im gorzej dla rządu, tym lepiej dla niej. Już teraz apelują o dymisję nie tyle poszczególnych ministrów, co całego rządu Orbana.

ZOBACZ:
Ujawnią? To nagranie z HGW może rozsadzić scenę polityczną

Sugerują nawet, że lutowe wybory parlamentarne zostały sfałszowane. Prounijna opozycja chce się zjednoczyć i obalić Orbana. – Naszym zadaniem jest poszerzenie sojuszu po stronie demokratycznej opozycji, o ile to możliwe – oznajmił Gergely Karacsony, kandydat MSZP i partii Dialog na premiera. Wszystko wskazuje na to, że coraz bardziej agresywna opozycja poczuła krew i ten właśnie moment, moment kolejnych problemów Orbana z UE, chce wykorzystać do dorwania się do władzy.

15 KOMENTARZE

 1. To raczej opozycja ma problem lamusy bo żeby zdymisjonować Orbana to trzeba mieć większość a opozycja jej „nima” parafrazując oxfordzkiego, pożal się Boże, finansistę.

  • dziś na Twitterze zostałem zablokowany za to ze napisałem , nie zgadzam sie z supremacja w Polsce folksdojcza pederasty pedofila z jego filozofią Mein Kamp gender

  • co wy folksdojcze bolszewicy żydzi pederasci miłośnicy niemieckiego landu w islamskim smrodzie macie nam Polakom do zaoferowania aborcje eutanazje jałowe zwiazki pederasty

 2. Co to za durny zarzut, że opozycja „protestuje przeciwko legalnie wybranej władzy”??? Przecież to normalne prawo demokracji. To, że władza legalna, nie oznacza, że nie można protestować. A to „pod flagami z gwiazdkami” to już kompletnie prymitywne.

  • taka jest banda zlodzieja zdychają bo kra sc nie mogą to samo jest i w Polsce z folksdojczami z PO i SB bolszewicka nowoczesna.. Merkel i żyd Soros kasy nie daje, beda musieli jechać do pracy na niemiecki zmywak

 3. Współczuję Orbanowi, liczę na to, że oskarżenia okażą się bezzasadne.
  Mam nadzieję. że u nas nikt, od trzech lat, nie poważył się na najmniejszy nawet przekręt.
  Bo byłaby to prawdziwa tragedia.

  • co ta banda folksdojcza z PO ma nam Polakom do zaoferowania prace do smierci na niemieckim zmywaku jałowe zwiazki pederasty głodne dzieci, aborcje i eutanazje

 4. Walka o głosy faszystowskiego motłochu na linii PiS -Rydzyk dochodzi do swoistego apogeum. Cel władza i pieniądze. Kraj mają w dupie… A to krótkowzroczna strategia. Warto pooglądać transmisję w TVtrwam.. tam przekaz był prosty…Kaczyńskiemu może zabraknąć forsy… podatników

 5. Brawo Węgrzy, powinni jak najszybciej pozbyć się tego autokraty. dotąd naród wielki, chwalony przez świat wszedł w okowy partyjnej dyktatury co osłabia dynamikę jego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here