Rząd stracił cierpliwość. Wojsko wyprowadzone na ulice

Marsz Niepodległości wojsko
fot. OTOPRESS.pl

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI Mnóstwo środowisk antynarodowych zapowiedziało blokowanie dzisiejszego Marszu Niepodległości. Stulecie państwowości naszego kraju to okazja szczególna, dlatego partia rządząca nie chce pozwolić na to, by środowiska skrajnie lewicowe przeszkodziły patriotom w świętowaniu. Wojsko wkracza do akcji.

Jeszcze kilka dni temu media przychylne opozycji odnosiły życzeniowo o rzekomej walce narodowców z żołnierzami. Do takowej jednak nie dojdzie. Natomiast Antifa i spółka bez wątpienia mają się czego obawiać.

„Wojsko nie dopuści do Marszu Niepodległości, a w miejscu zbiórki narodowców staną wojskowe pojazdy”. O takim scenariuszu wydarzeń na 11 listopada pisała jeszcze przedwczoraj Wirtualna Polska. Ta wizja okazała się bzdurą.

Marsz Niepodległości i wojsko

Wielce prawdopodobne jest jednak, że to zadymiarze z przeciwnej strony barykady zostaną potraktowani – oględnie mówiąc – niezbyt delikatnie. Bo według zapowiedzi będą (tak jak rok temu) rozrywać szaty i kłaść się na jezdni, byle tylko zakłócić Marsz Niepodległości i przedstawicieli rządu Zjednoczonej Prawicy.

O tym, że armia będzie obecna na Marszu powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka. Zapowiedział, że „oprócz policjantów w mundurach będą też policjanci, którzy pełnią służbę po cywilnemu, zbierający informacje”. Dodał, że będą ich wspierać strażnicy miejscy i Żandarmeria Wojskowa. Jak zaznaczył, te informacje – co się dzieje w tłumie – będą na bieżąco analizowane.

– Pracujemy do ostatniej minuty biorąc pod uwagę wszystkie możliwe warianty – mówił

ZOBACZ:
Prezydent Litwy zwraca się do Polaków. Nienaganną polszczyzną
.

ZOBACZ:
Siedziba PiS zdewastowana

Podsumował ponadto, że policja musi brać pod uwagę zagrożenie naturalne, jak np. załamanie pogody, zagrożenie wywołane przez ludzi związane z katastrofami, wypadkiem drogowym, a jednym z możliwych zagrożeń jest zbiorowe zakłócenie porządku.

Czy tegoroczny Marsz Niepodległości odbędzie się w pokojowej atmosferze? Obóz rządzący bardzo chciałby, by tak się stało. Tym bardziej, że wezmą w nim udział przedstawiciele władzy.

2 KOMENTARZE

  1. No błagam. Jaka armia, jakie wojsko. Żandarmeria Wojskowa zawsze wspierała i będzie wspierać służby porządkowe na dużych zgromadzeniach, zwłaszcza tych na których obecni są przedstawiciele władz państwowych.

  2. Było wspaniale, brać w marszu udział to czysta przyjemność, żadnych awantur czy występów, oczywiście media na P i T zrobią z nas jak co roku zło najgorsze ale to kwestia przyzwyczajenia..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here