Kaczyński i Brudziński komentują Marsz. To nie spodoba się narodowcom

Kaczyński Brudziński dla Ciebie Polsko
"Dla Ciebie Polsko". Pod takim hasłem przeszedł tegoroczny marsz.

Za nami największy patriotyczny Marsz w historii Polski i prawdopodobnie największy w historii Europy. Środowiska narodowe, wraz z przedstawicielami władzy, przeszły ulicami Warszawy pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”. Głos po wszystkim zabrali Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński.

Jedne źródła mówią o ponad dwustu tysiącach, inne o liczbie aż 250 tysięcy patriotów, którzy wzięli udział w tegorocznym Marszu Niepodległości. Jedno jest pewne: to absolutny rekord frekwencji w kilkuletniej historii tego wydarzenia.

To bezsprzeczny sukces Narodowców i Polaków z różnych stron świata, którzy rokrocznie pojawiają się w stolicy, by świętować kolejny rok niepodległości naszego kraju. W tym roku okazja była szczególna, gdyż obchodzimy 100-lecie państwowości Polski.

„Dla Ciebie Polsko”. Kaczyński i Brudziński komentują Marsz Niepodległości

Gdy tylko pojawiła się propozycja wspólnego Marszu, środowiska narodowe od razu nabrały obaw. O to, że politycy z pierwszych stron gazet podejmą próbę „przejęcia” Marszu. I wiele wskazuje na to, że – przynajmniej niektórzy – usiłują to zrobić.

Bo Joachim Brudziński już w trakcie trwania Marszu Niepodległości zasugerował, że zgromadzenie tylu Polaków w jednym miejscu to… zasługa Prawa i Sprawiedliwości. – Polacy odpowiedzieli na apel prezydenta i premiera. Według wstępnych szacunków Policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób – przekazał Brudziński.

Zapiera dech w piersiach! Oto najpiękniejsze ujęcia Marszu

Nieco bardziej stonowanej wypowiedzi udzielił prezes Jarosław Kaczyński. On po prostu wyraził radość, że wszystko się udało i zachwyt całym wydarzeniem. Tym bardziej, że maszerowano pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”.

– Wspólny marsz to ogromny sukces. Wiemy już, że jest bardzo, bardzo dużo ludzi. Być może dojdzie nawet do 200 tysięcy. Jesteśmy uradowani, były piękne uroczystości na pl. Piłsudskiego, wspaniałe przemówienie prezydenta. To wielki dzień – oznajmił prezes PiS.

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Były redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl
3
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x