Były premier Polski trafił do szpitala. Rodzina drży o jego życie

otopress Jan Olszewski

Wielu Polaków szczególnie zmartwi ta wiadomość. A to dlatego, że dotyczy ona szczególnej osoby. Były premier, ofiara „nocnej zmiany”, Jan Olszewski, trafił do szpitala. Jak podają media, sytuacja nie jest nazbyt optymistyczna.

Po 89. roku był najbardziej znanym polskim politykiem. Został nawet prezesem Rady Ministrów, jednak odwołano go z tej funkcji, gdy pozwolił na pełną lustrację i ujawnienie tajnych współpracowników komunistycznej SB. 

W ostatnich latach często zabierał głos ws. bieżącej sytuacji politycznej. Obiektywnym okiem spoglądał na scenę polityczną i niejednokrotnie rozzłościł fanatyków którejś z czołowych partii w naszym kraju. 

Jan Olszewski od kilku dni przebywa w jednym z warszawskich szpitali, po tym, jak przewrócił się w domu. – Lekarze chyba wiążą to z niewydolnością serca – mówi w rozmowie z „Super Expressem” żona byłego premiera Marta Olszewska.

Niepokojące sygnały. Jan Olszewski znów w szpitalu

Jak podaje „Super Express”, a za nim m.in. Onet, były premier w swoim domu gorzej się poczuł i upadł na podłogę. – Niestety wiek robi swoje. Mam nadzieję, że mąż wróci niedługo ze szpitala, choć oczywiście boję się o jego życie – mówi w rozmowie z tabloidem Olszewska.

Co więcej, żona byłego premiera zdradza więcej szczegółów o stanie zdrowia męża. Jak się okazuje, niepokojące sygnały miały miejsce już dawno temu. Te informacje nie przedostawały się jednak do mediów głównego nurtu.

– Mąż jest intelektualistą, ma ogromną wiedzę, bardzo go kocham, cenię. Zajmuję się nim w domu, opiekuję – podkreśla Marta Olszewska. W 2011 roku Jan Olszewski przeszedł udar mózgu, po którym przebywał w szpitalu. Od tamtej pory rzadko wychodzi z domu i bardzo na siebie uważa.

5 KOMENTARZE

  1. Szybkiego powrotu do zdrowia życzą Polacy którzy pamiętają czasy Pana Premiera.Pytanie ,a Bolek odwiedzi Pana Premiera?Nie mało zdrowia stracił przez tego wielkiego elektryka,oj nie mało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here