Policja ściga za odpalanie rac na Marszu Niepodległości! Opublikowała zdjęcia poszukiwanych

Policja szuka kolejnych osób, które odpalały race podczas Marszu Niepodległości. Do tej pory jedna osoba zgłosiła się sama, a dane personalne trzech innych  ustalili już policjanci. Dziś na stronie internetowej Stołecznej Komendy Policji pojawiło się pięć nowych zdjęć z wizerunkami uczestników MN. 

Warszawska policja opublikowała zdjęcia kolejnych osób, które 11 listopada w czasie Marszu Niepodległości odpalały race. Tym samym naruszyły one przepisy ustawy o zgromadzeniach.

Czynności prowadzone są w kierunku artykuły 52§1 kodeksu wykroczeń. Przepis mówi, że „kto bierze udział w zgromadzeniu, posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały, podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny”.

Policja ujawniła wizerunki kolejnych osób, które odpalały race na MN

W poniedziałek policjanci opublikowało wizerunki 13 mężczyzn, którzy podczas marszu w Warszawie odpalali race. Jak się okazuje, część z tych osób zostało już zidentyfikowanych.

– „Mamy już ustalone dane personalne czterech osób. W większości dzięki działaniom funkcjonariuszy. Natomiast jedna z tych osób zgłosiła się sama, po tym, jak zobaczyła opublikowane swoje zdjęcie. Mężczyzna zadeklarował dobrowolne poddane się karze. W związku z tym, że sam się zgłosił, potraktowaliśmy to jako okoliczność łagodzącą. Nie otrzymał najwyższej stawki mandatu” – poinformowała komisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Dziś na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji opublikowano wizerunki kolejnych osób. Można je zobaczyć TUTAJ

Policja prosi, aby wszelkie informacje w tej sprawie przekazywać do Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa I. Można dzwonić pod numer telefonu 22 6036591, numer faxu 226037227. Policja podała również adres e-mail: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl. Ponadto, osoby, które mają wiedzę w tej sprawie mogą zgłosić się do dowolnej jednostki Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here