Premier ostro reaguje na aferę KNF. Wezwał do siebie szefów służb

Mateusz Morawiecki - nowy minister sportu w rządzie Pis
Fot. Wikimedia/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki zwołał na dziś spotkanie szefów służb. Szef rządu jest wyraźnie zdenerwowany aferą wokół przewodniczącego KNF, Marka Chrzanowskiego. Na spotkaniu z pewnością zapadną ważne decyzje. Rzeczniczka rządu uchyliła rąbka tajemnicy.

We wtorek Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów służb. Joanna Kopcińska podkreśliła, że premier oczekuje pilnego wyjaśnienia sprawy zarzutów wobec byłego przewodniczącego KNF, Marka Chrzanowskiego.

„Premier stoi na stanowisku, że nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek działania, które rzucają cień podejrzeń na działalność funkcjonariuszy publicznych. Wszystkie takie sprawy będą wyjaśniane do końca, bez względu na to, kogo dotyczą i jakie te osoby pełnią funkcję” – zapewniła rzeczniczka rządu.

Kopcińska podkreśliła, że Morawiecki przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego i obecnie jest to jedynie kwestia „formalności”. Rzeczniczka wskazała, że premier na funkcję p.o. szefa Komisji Nadzoru Finansowego wyznaczy jednego z zastępców szefa KNF.

Kiedy może pojawić się kandydatura nowego szefa KNF? W tej chwili jest na to za wcześnie. Przyjęcie dymisji Chrzanowskiego jest „w toku”.

Szef Komisji Nadzoru Finansowego podał się do dymisji

We wtorek „Gazeta Wyborcza” ujawniła oskarżenia właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego. „Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł – twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki” – czytamy w tekście.

Z publikacji wynika, że jeden z najbogatszych Polaków nagrał rozmowę z Markiem Chrzanowskim, szefem KNF. Do spotkania miało dojść w marcu, jednak jego pełnomocnik Roman Giertych zawiadomił o sprawie prokuraturę w listopadzie.

We wtorek po południu Chrzanowski poinformował Polską Agencję Prasową o swojej dymisji, mimo, że wcześniej – będąc w Singapurze zapewniał RMF FM, że „nie rozważa rezygnacji”.

ZOBACZ!
Policja ściga za odpalanie rac na Marszu Niepodległości! Opublikowała zdjęcia poszukiwanych
Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here