Cezary Żak szokuje swoich fanów. Chce definitywnie odejść

Cezary Żak PO

Cezary Żak to jeden z najpopularniejszych aktorów serialowych w Polsce. Widzowie kojarzyć mogą go m.in. z „Miodowych Lat” czy „Rancza”. W jednym z wywiadów aktor pokusił się o wypowiedź, która zszokowała jego fanów.

Cezary Żak to niezwykle popularny aktor. Rozgłos wśród szerszej publiczności zyskał głównie dzięki swoim występom w serialach telewizyjnych. Widzowie do tej pory wspominają postać Karola Krawczyka, głównego bohatera „Miodowych Lat”, w którą wcielał się przez wiele lat.

Żak znany jest również z roli księdza oraz wójta w kultowym serialu Telewizji Polskiej pt. „Ranczo”. Co ciekawe, w tej produkcji aktor występował wspólnie z Arturem Barcisiem, który w „Miodowych Latach” wcielił się w postać Tadeusza Norka, najlepszego przyjaciela Karola Krawczyka.

Występu w obu serialach przyniosły Żakowi niebywałą popularność. Okazuje się jednak, że aktor ma plany, które mogą zszokować i zasmucić jego wiernych fanów.

Cezary Żak zakończy karierę?

Kilka miesięcy temu aktor udzielił wywiadu tygodnikowi „Rewia”. Wypowiedział tam słowa, które przeszły niezauważone. Media raczej ich nie cytowały, a jeżeli zaczniemy szukać ich w Google, trafimy na króciutkie wzmianki na ten temat.

Co tak szokujące w wywiadzie dla „Rewii” zdradził Cezary Żak? Podczas rozmowy aktor przyznał, iż nie wyklucza tego, że niebawem zakończy swoją karierę aktorską.

– Jak chyba każdy zdecydowanie wolę być chwalony niż ganiony, ale krytyka wręcz podcina mi skrzydła! Coraz częściej myślę, czy nie iść już na emeryturę, bo wciąż mam poczucie, że daję jakiś ważny egzamin – powiedział odtwórca roli Karola Krawczyka.

– Pod tym względem aktorstwo to ciężki i niewdzięczny zawód. Widzowie uwielbiają krytykować i nawet się nie zastanawiają, że sprawiają tym ból – dodał.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą o wieku emerytalnym, mężczyźni mogą się udać na emeryturę w wieku 65 lat. Mogą to zrobić również wcześniej, jednak wówczas muszą się liczyć z tym, że świadczenie, które będą otrzymywać pozostanie niższe. Zawód aktora jest jednak na tyle dobrze płatny, iż Cezary Żak raczej nie musi się tym przejmować.

Niemniej jednak nie chcielibyśmy, aby tak wybitny aktor kończył karierę w tak młodym wieku. Cezary Żak ma bowiem zaledwie 56 lat.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x