Coś pięknego. Tak Japonia powitała „Dar Młodzieży”

Dar Młodzieży Rejs Niepodległości
Dar Młodzieży w maju wypłynął w Rejs Niepodległości. Krzysztof Gonciarz pokazał, jak Osaka powitała Polaków

W maju polski „Dar Młodzieży” wyruszył z Gdyni w Rejs Niepodległości. Z okazji stulecia nieprzerwanej państwowości naszego kraju, legendarny statek okrąży świat. Polski kolos dotarł już do Japonii. Osaka powitała Polaków naprawdę pięknie. Wszystko relacjonował polski YouTuber mieszkający w Tokio – Krzysztof Gonciarz.

Ten statek od lat jest dumą Gdyni i całego pomorza. Już od maja zwiedza kolejne porty w Europie i na świecie. Po wyruszeniu z Gdyni Dar Młodzieży odwiedził już 14 portowych miast na trzech kontynentach.

Rejs Niepodległości miał już przystanki w takich miastach jak: Tallin (Estonia), Kopenhaga (Dania), Stavanger (Norwegia), Szczecin, Bremerhaven (Niemcy), Bordeux (Francja), Teneryfa (Hiszpania), Dakar (Senegal), Kapsztad (RPA), Mauritius, Dżakarta (Indonezja), Hongkong (Chiny) i wreszcie Japonia, gdzie dotarł w 100-lecie niepodległości Polski.

Na miejscu Dar Pomorza został przywitany nie tylko przez polskiego YouTubera Krzysztofa Gonciarza, ale i przez mieszkańców i władze miasta Osaka.

Załogę, z kapitanem Ireneuszem Lewandowskim na czele, Japończycy powitali na lądzie brawami. Ponadto mogliśmy zobaczyć, jak duże zainteresowanie wzbudziło przypłynięcie Daru Młodzieży. W materiale Gonciarza widać również, w jak świetnych nastrojach są uczestnicy Rejsu Niepodległości

Oto cały materiał, który przygotował Krzysztof Gonciarz: 

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Były redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl
1
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x