Rubik poniżyła Polaków na oczach świata. Szybko usunęła wpis

  1. Święto Niepodległości, które 11 listopada obchodziliśmy w całej Polsce, wzbudziło wśród naszych rodaków wiele emocji. Kością niezgody był przede wszystkim Marsz Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy. Głos w tej sprawie zabrała modelka, Anja Rubik. Jej wpis oburzył Polaków.

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Wydarzenie odbiło się szerokim echem zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przedstawiciele niektórych zagranicznych mediów twierdzili, że w patriotycznym pochodzie brali udział faszyści, antysemici oraz rasiści.

Wpis utrzymany w podobnym tonie opublikowała na swoim profilu społecznościowym modelka, Anja Rubik.

 

„Ultranacjonaliści i ksenofobowie (z których część to antysemici) zepsuli obchody Święta Niepodległości w Polsce. Ten dzień powinien być pełen szacunku, nadziei i miłości, a nie nienawiści czy agresji…” – napisała.

Jej wpis rozwścieczył internautów, którzy nie zostawili na niej suchej nitki. Twierdzili oni, że Anja Rubik celowo zakłamuje prawdę o wspaniałym wydarzeniu, jakim jest Marsz Niepodległości.

„Sianie tak zakłamanego obrazu tego święta tylko dla własnych celów to jest szczyt żenady. Skończ z tą anty-polską propagandą…” – napisał jeden z nich.

Anja Rubik pod ostrzałem krytyki. Usunęła wpis

Pod ostrzałem krytyki ze strony internautów Anja Rubik zdecydowała się usunąć swój wpis. Kilka chwil później opublikowała jednak kolejny, znacznie dłuższy post. Wyjaśniła w nim, dlaczego skasowała swój poprzedni wpis.

„Usunęłam mój poprzedni post, ponieważ w rzeczywistości nie reprezentował całej prawdy o marszu” – wyjaśniła we wstępie.

W dalszej części nie było już jednak tak miło.

ZOBACZ:
Będzie skandal. Polityk PiS obraża naród niemiecki

„Była tam społeczność, która reprezentowała równość, tolerancję i miłość do swojego kraju jednak ultra-nacjonaliści i ksenofobi (niektórzy z nich są antysemitami) byli również obecni na Marszu (nie możemy tego po prostu zignorować!). To były obchody Stulecia Niepodległości Polski. Ten dzień powinien być spokojny, bez żadnej nienawiści!” – dodała modelka.

Anja Rubik dodała, że Święto Niepodległości powinno być dla Polaków dniem „życzliwości i tolerancji, a nie rzucania butelkami w ludzi”.

Kończąc swój wpis modelka zacytowała słowa prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, który stwierdził, iż dla narodu najważniejsze są wartości moralne.

I removed my previous post because, in fact, it did not represent the entire truth about the march. There was a…

Posted by Anja Rubik on Sunday, 11 November 2018

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here