Makabra! Nie do wiary, co zrobią ze zwłokami Lecha Kaczyńskiego

Lech Kaczyński Stefan Niesiołowski

Czy prezydent Lech Kaczyński w końcu zazna spokoju? Od tragicznej śmierci naszego prezydenta w kwietniu minie 9 lat. Mimo tego wciąż trwają przepychanki w związku z pochówkiem głowy państwa. Głos w tej sprawie zabrał Stefan Niesiołowski, który PiS-u nienawidzi szczególnie.

Blisko dekada od wielkiej tragedii smoleńskiej. Setki debat, dziesiątki ekshumacji, niekończąca się polityczna wojenka. Tego, że prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka spoczywają na Wawelu, szczególnie nie mogą strawić zwolennicy opozycji. 

Lech Kaczyński na Wawelu. Nie do wiary, co chcą zrobić z jego ciałem

 

Ponadto ich ulubieńcy, czyli politycy walczący z rządem, robią wszystko, by na nowo rozpocząć skakanie po trumnach. Stefan Niesiołowski nie ukrywa, że jego zdaniem prezydent Kaczyński nie ma prawa spoczywać wspólnie z Królami Polski. I gdy tylko jego środowisko dojdzie do władzy, wykona radykalne posunięcie. 

Jak zapowiada polityk, ciało prezydenta powinno zostać ekshumowane i przeniesione gdzieś indziej. Może na Powązki? 

– W jakiejś cywilizowanej formie trzeba będzie przenieść parę prezydencką z Wawelu. Tchórzostwo abp. Dziwisza doprowadziło do tego, że w podziemiach królów leży ktoś, kogo nie powinno tam być. Ale to są kłopoty na potem. Najpierw trzeba wygrać wybory parlamentarne – grzmiał Stefan Niesiołowski podczas wywiadu udzielonego dla Newsweeka.

Któremu politykowi najbardziej ufają Polacy? Zaskakujące wyniki sondażu

Jednakże te – oględnie mówiąc – kontrowersyjne słowa to nie wszystko. Niesiołowski zdobył się bowiem na wyznanie dotyczące tego, co chciałby zrobić z pomnikiem Lecha Kaczyńskiego. Pomnikiem, który upamiętnia przecież tragicznie zmarłego prezydenta RP. Czyż nie należy się mu szacunek?

Zdaniem polityka „demokraty” – niekoniecznie.

– Pozostał jeszcze smoleński cyrk z odsłanianiem kolejnego pomnika Lecha Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że doczekam chwili, gdy ten pomnik będzie wywożony do Kozłówki – powiedział Niesiołowski.

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Były redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: marcin.palion@otopress.pl
11
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x